Report z konference mládežnického ragby 2019

26. února 2019 (17:28)

NezařazenéZpravodajství

Před zahájením jarní sezóny připravila trenérsko metodická komise a komise mládeže ČSRU dvě konference o mládežnickém ragby – jednu pro české kluby v Praze a minulou neděli na fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci pro kluby z Moravy. Cílem konference bylo seznámit trenéry a funkcionáře jednak s rozlosováním patnáctkových a sedmičkových soutěží mládeže od starších žáků po juniory, jednak s programem mládežnické reprezentace U16, U8 a U20. 

Stěžejním bodem konference bylo představení projektů rozvoje mládežnického ragby v Česku včetně ustavení ragbyových akademií. Zvláštní pozornost byla věnována rozvoji kategorie U14, projekt U14 představil Diego Moll, který pracoval jednak na rozvojových programech mládeže v hrabství Surrey, jednak vedl nizozemský rozvojový program a nyní spolupracuje jako trenér mládeže s Tatrou Smíchov.

Hostem konference byl hlavní manažer vzdělávání trenérů pro Rugby Europe Daniel Mitrea, který byl přednášejícím na právě před konferencí skončeného trenérského školení a který přítomné seznámil se současnou situací Rugby Europe a odpověděl na dotazy.

Projekt rozvoje U14, který představil Diego Moll, by měl spočívat mimo jiné na vytvoření rozvojových center v Praze a na Moravě, která uspořádají po 3 trénincích na jaře a na podzim. Tréninků se mají zúčastnit všechny kluby daného regiónu a všichni jejich hráči, jakož i trenéři tak, aby ve společném tréninku připadl jeden trenér na každých 10 hráčů. Tak také bude možné, podle projektu Diega Molla, rozvíjet společně hráče i trenéry a přiblížit tak klubové týmy potřebám národního týmu. Postupně tak projekt zasáhne i kategorii U16 a také kategorii U12, takže v jarní části sezóny 2020 už by měl projekt zahrnovat kategorie U12, U14 a U16.

O Autorovi

Redakce

Další články autora