Naši na MiniRugby6Nations

4. května 2019 (14:10)

DomácíZpravodajství

Akci finančně podpořil Moravskoslezský kraj z programu "Podpora významných sportovních akcí v Moravskoslezském kraji a sportovní reprezentace Moravskoslezského kraje na mezinárodní úrovni v roce 2019."

Havířov, Vimercate, Arcore (2.5.-4.5.) - Ve čtvrtek v podvečer vyrazili, noc strávili v autokaru a v pátek už si prohlíželi Vimercate, kam odjeli na turnaj mladších žáků MiniRugby6Nations. Vimercate leží v provincii Monza e Brianza regionu Lombardia necelých 30 kilometrů severně od Milána a 15 kilometrů od Monzy známé svým závodním okruhem. Ubytováni jsou ale o nějakých sedm kilometrů dále v hotelu La Bergamina v městečku Arcore, což způsobilo první problém. Autobus se podle předpisů musí po jednadvaceti hodinách provozu na 9 hodin zastavit, výprava si musela na večeři a večerní party ve Vimercate objednat náhradní dopravu. Podívejte se na fotoreportáž vedoucího výpravy Vlasty Tržického z prvních dvou dnů.

V sobotu naši hráli v turnajové skupině C, naši hráli se dvěma italskými kluby – Rugby Bergamo a  Mosquito Rugby ASD Muggiò a londýnským klubem Rosslyn Park FC B  – Rosslyn do turnaje U12 postavil 3 družstva. Pořadatelé   na své oficiální facebookové stránce zveřejnili výsledky jen zčásti:

Rosslyn Park FC "B" 0:2

Mosquito Rugby        2:3

Rugby Bergamo         0:3 

V semifinálové fázi se pak naši střetli se stejně umístěným týmem ze skupiny D a prohráli, ale nikdo z naší  výpravy neví, s kým vlastně hráli, ani s jakým výsledkem, ani proč už ve finálové fázi nehráli s poraženým na stejné úrovni ze semifinále skupin A a C. Z turnajového pavouka pak už vůbec není zřejmé, proč se třeba ze skupiny A dostaly do semifinále 3 celky, kdežto ze skupiny B jen jeden, zatímco ze skupin C a D postoupily po 2 týmy. Pravděpodobně se tak stalo proto, že pořádající Pirati skončili ve skupině A až na 3. místě, tudíž by hráli "jen" o 9. až 16. místo. Ať tak či onak, při klasické "italské organizaci," se naši ani nedozvěděli, proč se už ve skupině o 9. až 16. místo nehraje a pořadatelé údajně vyhlásili, že zbývající zápasy o umístění se hrát nebudou a že všichni skončili na stejném místě.

Bohužel nemůžeme posloužit ani fotografiemi ze zápasů, žádné nejsou, nebo pokud jsou, nebyly redakci poskytnuty.

O Autorovi

Redakce

Další články autora