Extraliga: Je rozhodnuto o účastnících play off

17. dubna 2023 (16:28)

DomácíZpravodajství

Vyškov si výhrou nad Tatrou 31:28 zajistil play off

Praha 15. dubna 2023 (ps/man - foto Petr Skála) - O maximální počet sedmi  bodů, které lze v ragbyových soutěžích z jediného utkání získat do tabulky, se v dohrávaném utkání šestého kola extraligy Tatra Smíchov - Vyškov 28:31 rozdělily  týmy takto: vítězný Vyškov ke čtyřem bodům za výhru získal ještě jeden bonusový bod za pět položených pětek, ale s prázdnou neodešli ani borci Tatry, kteří jeden bonusový bod dostali za porážku rozdílem méně než sedmi bodů a druhý bod za čtyři položené pětky.

Utkání Tatra - Vyškov rozhodlo kolo před koncem základní části extraligy o čtveřici týmů, které budou hrát play off: Říčany, Vyškov, Tatra a Sparta, ale je rozhodnuto také o druhé čtveřici, která bude hrát play down: Slavia Praha, Dragon Brno, Praga Praha a Zlín. Vyškovu hrozilo jediné, že v případě prohry bez bodového zisku se Spartou v posledním kole, mohla Slavia v případě zázraku a zisku 5 bodů v utkání s Říčany poslat Vyškov do sestupové skupiny, získala by o 2 body víc a dostala by se na 4. místo extraligové tabulky.

Jak známo extraliga se od příštího ročníku redukuje na 6 týmů a bez dalších komplikací se nezachrání nikdo ze skupiny play down. První dva týmy skupiny o sestup si musí extraligu vybojovat v baráži. Vítěz výhrou nad druhým týmem 1. ligy a druhý tým play down výhrou nad vítězem 1. ligy. Třetí a čtvrtý tým play down padají do 1. ligy.

Sedm karet a devět pětek

Tatra Smíchov - Vyškov  28:31  (13:19) 

Pětky  4:5  * Žluté karty  2:2 * Červené karty 2:1 *  Rozhodoval: Tůma * Body do tabulky  2:5

Utkání Tatry s Vyškovem se v plném počtu hráčů hrálo jen do 19. minuty zápasu a pak ještě deset minut před koncem poločasu. Rozhodčí Tomáš Tůma rozdal celkem sedm karet v poměru Tatra - Vyškov 2:1 na červené a 2:2 na žluté karty. Diváci také kromě  bojovného ragby viděli celkem devět pětek, i když z nich  ta jedna vyškovská byla trestná. 

Ohlasy po utkání ..

"Pro nás je výhra nad Tatrou velmi důležitým vítězstvím, kterým jsme si zabezpečili účast v play off. Abychom na semifinále nemuseli jet do Říčan, tak nám dokonce stačí v posledním utkání základní části se Spartou jen remizovat. I když jsme nakonec nad Tatrou v Praze vyhráli, nemám z průběhu  zápasu vůbec dobrý dojem, neboť rozhodčí Tůma udělil třem hráčům  červené karty v poměru 2:1 pro Tatru a další žluté karty, takže se dlouho hrálo i o třinácti hráčích na obou stranách," řekl po utkání kouč Vyškova Pavel Pala, jediného českého extraligového týmu, ve kterém nehraje žádný cizinec jako v ostatních sedmi týmech, které hrají extraligu.

"Jsem smutný z výsledku i z průběhu zápasu, který jsme si prohráli naší hrou v prvním poločase, kdy jsem dostali tři pětky a to rozhodlo o porážce. Poslední utkání základní části odehrajeme v Brně s Dragonem a pokud tam vyhrajeme, vyhneme se v semifinále Říčanům," řekl po utkání kouč Tatry Jan Oswald.


Program sedmého kola 6. května 2023

Praga - Zlín
Slavia Praha - Říčany
Dragon Brno - Tatra Smíchov
Vyškov - Sparta Praha

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora