Dlouhá sezóna mladších žáků je u konce

3. listopadu 2023 (00:32)

KlubovéZpravodajství

Šest turnajů moravské turnajové série, ve kterých se nevyhlašují výsledky a pořadí, poslední v sobotu ve Vyškově a dva soutěžní – Olomoucký Rugby Festival a Prague Youth Rugby Festival mají za sebou naši mladší žáci. Ne vždy byli v plném počtu, ne vždy se dařilo, ale to podstatné je, že se začínají zlepšovat a vyrovnávat se i týmům, od kterých dostávali vysoké příděly. S výkony na vyškovském turnaji mohou být spokojeni hráči a hráčky týmu U10 s bilancí 3 výhry 1 remíza a 1 porážka v kategorii Basic. Tým U8 odehrál čtyři zápasy, úspěšný byl ve dvou. To družstvu U12 se nedařilo, tři zápasy, tři porážky.

U10: Bizoni se snažili

Vyškov 28. 10. 2023 (Zlata Pernická) – Bizonům ve Vyškově přálo počasí, ale a také herní štěstí, z pěti zápasů tři vyhráli, jeden remízovali a jenom jeden prohráli. Bylo vidět odhodláni vyhrát a položit co nejvíc pětek, ostatně to se jim povedlo, dosáhli bilance 18:9, a především si hru užít.

Až na druhý tým Vyškova uspěli se všemi ostatními týmy, jen s Olomoucí tak napůl. Příliš nechybovali, i když některé přihrávky minuly příjemce a poskytly tak soupeři příležitost položit nějakou tu pětku. Dobrý den měl Vojta 2, který skóroval několikrát. Proč Vojta 2? protože máme v týmu Vojty dva a navíc má dvojku i na dresu. Všichni byli v sobotu neskutečně dobří, ve hře reagovali na všechny situace.

Jediné, co trochu kazilo hru, byly výkony rozhodčích, kteří přehlíželi ofsajdy, předhozy i vysoké skládky. Ale Bizony to nerozhodilo a zvládli hru na jedničku. Hlavním motorem pro ně asi byli fanoušci – rodiče. Tímto rodičům děkujeme a doufáme, že nás podpoří i v jarní části sezóny.

Výsledky 
U8
 
U10
 
U12
RC Dragon Brno 2:3   JIMI RC Vyškov 3 9:1   RC Dragon Brno 1:4
JIMI RC Vyškov 1 6:4   RC Dragon Brno 2 5:0   JIMI RC Vyškov 0:8
RA Brno 2:6   RC Olomouc 1:1   RC Olomouc 2:3
RC Bystrc Black 2:6   RC Bystrc Black 3:1      
      JIMI RC Vyškov 2 0:6      

O Autorovi

Redakce

Další články autora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *