Českým ženám uniklo stříbro

10. června 2019 (14:27)

SvětovéZpravodajství

Budapešť 8.-9.6.2019 - Česká ženská reprezentace v sedmičkovém ragby získala o víkendu v Budapešti na prvním ze dvou turnajů Rugby Europe Trophy bronz, ač při troše štěstí mohla hrát s Němkami o zlato, šance jim unikla krátce po zahájení prodloužení semifinálového zápasu Cup s Rumunkami s únikem rumunské hráčky a tím také naděje na souboj o zlato umřely, prodloužení se totiž hrálo na náhlou smrt.

Snímek v náhledu převzat z FB CzechWomensRugby

Favoritkami turnaje i celé soutěže Trophy by měly být Němky a Portugalky, oba týmy sestoupily z loňské Grand Prix Series, zatímco opačně se přesunuly loňské vítězky Trophy Nizozemky a z druhého místa je doprovodily Ukrajinky. Naopak ze soutěže nazvané Europe Conference postoupily Gruzínky a Turkyně. A právě s Turkyněmi měly Němky nejvíce práce a také je porazily nejnižším rozdílem (17:5) ze všech svých zápasů. To Portugalky roli spolufavoritek nedostály a skončily až ve druhé polovině soutěžících týmů.

Naším ženám však potenciální výhra nad Rumunkami proklouzla mezi prsty v průběhu utkání. Prohrávaly hned v úvodu, když mezi našimi příliš od sebe vzdálenými obránkyněmi lehce jedna z Rumunek prošla pod branku, ale naše děvčata pětka nezlomila. Naše reprezentantky postupně převzaly iniciativu a přestěhovaly se na polovinu soupeřek. Jejich tlak pokračoval i ve druhé části utkání, ale cestu k úspěchu brzdily technické chyby. Přesto však své úsilí nakonec zhodnotily vyrovnáním. Ale pak přišla situace, které se snad lekly? co také říci na situaci, kdy byly krátce po sobě vykázány dvě soupeřky, ale naše děvčata minimálně minutové převahy 7 na 5 nedokázala využít pro převážně nevhodná taktická rozhodnutí, která konvertovala v minutu zcela chaotické hry.

Ale to byl jen, dá se říci, jeden moment v celém turnaji, který vybočil z jinak velmi dobré hry našich žen, takže třetí místo po loňském 9. místě v prvním a 5. místě ve druhém turnaji – při celkovém 6. místě v sérii Trophy – je ohromný úspěch, který, doufejme, naše reprezentantky za tři týdny v Lisabonu potvrdí.

Women 7 ´s Trophy Budapest – konečné pořadí

1. Německo, 2. Rumunsko, 3. Česko, 4. Finsko, 5. Švédsko, 6. Norsko, 7. Portugalsko, 8. Turecko, 9. Maďarsko, 10. Gruzie, 11. Švýcarsko, 12. Izrael

Všechny výsledky jsou ve výsledkovém přehledu Ragbyový víkend

O Autorovi

Redakce

Další články autora