České ragbistky sedmé v sedmičkovém mistrovství Evropy

11. července 2023 (00:21)

SvětovéZpravodajství

V náhledu nejčastěji bodující hráčka českého týmu Anežka Sládková v utkání s Irskem

Hamburk 7. - 9. července 2023 (ps/man) – Naše reprezentantky v sedmičkovém ragby na druhém turnaji Championship Series 2023 v Hamburku dopadly ještě lépe než na prvním turnaji série v portugalském Algarve. Zatímco v Algarve na začátku června obsadily 8. místo, v druhém turnaji o víkendu v Hamburku o dvě místa poskočily, což jim v bodovém součtu vyneslo celkové šesté místo.

Na závěrečném turnaji v Hamburku ve dnech 7. až 9. července 2023 vrcholila evropská série a bronzové medailistky z Evropských her v Krakově si i tady vedly velmi dobře. Naše hráčky sice nejdříve ve skupině prohrály s pozdějšími finalistkami Španělkami 7:32 a podlehly také Britkám 15:19, ale ve druhém hracím dnu dosáhly na první výhru, porazily Švédky 17:7. Reprezentantky v zápase se Seveřankami položily tři pětky a vedly 17:0 a teprve v poslední minutě položily i Švédky. V českém týmu se bodově prosadily Anežka Marta Sládková a Julie Doležilová. Ve skupině tak naše reprezentantky obsadily 3. místo.

Ve čtvrtfinále o 1. až 8. naše ženy narazily na Španělky, se kterými sice hrály nerozhodně 2:2 na pětky, ale soupeřky jeden kop po pětce proměnily a tak vyhrály 12:10.

Třetí den šampionátu v semifinálovém utkání o páté až osmé místo porazily Češky favorizované Irky pěti pětkami proti dvěma 29:12. Tři pětky položila v utkání nejrychlejší Anežka Sládková.

Foto repro TV

V duelu o 5. místo prohrály Češky s Britkami 12:19, když v poločase prohrávaly 5:12. Poslední pětku položila Anežka Sládková nejčastěji bodující hráčka v českém týmu.

Česko tak v Hamburku skončilo na šestém místě a po sečtení bodů z obou turnajů má sice stejný počet 16 bodů s Německem, ale lepším šestým místem z Hamburku dosáhlo lepšího umístění. Pro naše ženy je to po úspěšný krok do vyšších příček evropského i světového ragby, sedmým místem se vybojovaly účast ve World Rugby Sevens Challenger Series 2024.

Šampionkami Evropy se staly Francouzky, které oba turnaje vyhrály.


 

Muži sestupují do divize Trophy

Zatímco se v Hamburku dařilo ženám, vůbec se nedařilo našim mužům. V základní skupině prohráli všechny tři zápasy, přičemž dostali dokonce dvakrát s Irskem a se Španělskem více než 50 bodů. Třetí utkání  ve skupině prohráli s Německem 0:34.

V semifinálovém souboji o 9. až 12. místo s Gruzií pak sice naši položili svoji první pětku, ale i tak prohráli 7:14, což pro ně znamenalo jen zápas poslední dvě místa s Litvou, ale prohráli i toto utkání 19:24 a jelikož skončili poslední i v Algarve, tak je sestup z elitní divize do divize Trophy společně s Litvou neminul.

Turnaj v Hamburku vyhrálo Španělsko, když ve finále porazilo dost laxně hrající Francií 21:19, ale celkovým vítězem série se stalo Irsko, které si v červnu na Evropských hrách v Krakově vybojovalo účast na OH 2024.

Všechny výsledky a tabulky nejdete ve výsledkovém servisu RAGBYOVÝ VÍKEND

O Autorovi

Redakce

Další články autora