Ozvěny víkendu

1. dubna 2019 (19:04)

NezařazenéZpravodajství

Se zahájením sezóny redakce uvádí občasník Ozvěny víkendu – rozhovory, dnes reflexe k úvodnímu druholigovému utkání našich mužů s pražskou Iuridikou, slovo mají trenéři obou týmů, aby čtenářům přiblížili zápas ze svého pohledu. A navíc přidáváme fotografie z vyhlášení muže zápasu a předání odměny pro vylosovaného diváka.

 V náhledu Dominik Wardas v souboji s obranou Iuridiky. Foto Josef Koláček

Slovo mají trenéři

Michal Ouředník, trenér Akademického RC Iuridica Praha

Přijeli jsme v trochu oslabené sestavě, a když jsme tu viděli kluky jako Radima Fajkuse nebo Patrika Lerocha, tak jsme nastupovali se zdravým respektem. A tak jsem strašně pyšnej na to, co jsme tady dnes předvedli, protože jsme nevěřili tomu, že bysme hráli takhle dobře a odvezli si dva body. Myslím, že jsme posledních dvacet minut hráli velice dobře a tahali za delší konec. A určitě to bylo dobře i pro diváky, že zápas měl takovouhle úroveň a byl napínavej až do konce.

Patrik Kovács, trenér RC Havířov

Věděli jsme, že Iuridika nebude jednoduchý soupeř, věděli jsme, s jakou taktikou chceme proti takovému soupeři hrát. Ale začali bídně, přestože jsem upozorňoval, aby se nekopalo, prvních 15 minut jsme jenom kopali. My máme problémy dostupovat soupeře po útočných kopech a být zformováni v obraně, a to byla první taktická chyba, kterou jsme udělali.

Potom, jak jsme začali hrát rukama a hráli jsme ten systém, který jsme chtěli, tak to fungovalo a šlapalo, dávali jsme body.

A pak samozřejmě opět problém v obraně, špatné pokrývání soupeřů, velká mezera mezi rojem a útokem při bránění. Středem nám vždycky někdo utekl, nebo jsme si špatně pokryli hráče, nebo jsme se špatně přesunuli v obranném rucku tak tam byl soupeř třeba v pěti na 3 naše. Naštěstí soupeř neměl takové individuální kvality a často mu při finálních přihrávkách míč vypadl, takže jsme se ubránili.

Jsem rád za to, že jsme získali 5 bodů, když ta hra v závěru, hlavně posledních 15 minut to bylo trápení, až jsem očima posunoval čas, aby už byl konec.

Tím, že jsme po našich připravených akcích pokládali většinou u rohových praporků, měli kopáči ztíženou situaci a dneska jsme se prakticky připravili o 10 bodů, které se nakonec mohly ukázat jako rozhodující, protože soupeři stačilo v poslední minutě položit, když jsme nezvládli odkop do autu a tak soupeř získal balón a zastavili jsme ho tak tak pár metrů před naším brankovištěm.

Musím pochválit první řadu, která nastoupila do začátku a odvedla si svoje, a hlavně musím vyzdvihnout výkon Dominika Wardase, který roste ve výborného hráče pro třetí řadu. Ukázal, že i když hrál první ostrý zápas na postu rváčka, že je platným hráčem pro mužstvo a dokáže nahradit starší hráče jako je Martin Duda nebo Jirka Hanák, kteří z různých důvodů nemohou hrát.

Vyhodnotili jsme muže zápasu

Po dlouhé době jsme se vrátili k oceňování hráče zápasu, ale změnili jsme způsob. Dříve hodnotili diváci hráče, který se jim v zápase nejvíce líbil. Jenže se to změnilo v paskvil hodnocení. Příslušníci rodinných klanů už dvě minuty po začátku nosili do rozhlasové kabiny lístečky s číslem dresu svého příslušníka a tak byl většinou oceněn nikoliv nejlepší hráč na hřišti, ale ten, kdo měl na tribuně víc členů rodiny, známých a přátel.

Takže od neděle jinak. K hodnocení je jmenován pětičlenný panel odborníků, kteří pár minut před koncem vyřknou svůj verdikt. Vytipovaný hráč je pak jmenován „Mužem zápasu.“

Vylosovaný divák obdržel osobní auto

Vrátili jsme se i k odměňování diváků, jeden kupón z prodaných vstupenek byl na závěr utkání vytažen z klobouku a divák obdržel osobní auto od sponzora klubu firmy Auto Toman. No dobrá, je to samozřejmě apríl, divák dostal jen drobný dárek.

O Autorovi

Redakce

Další články autora