14. dubna 2019 (21:01)

KlubovéNezařazenéZpravodajství

RC Havířov – RC Slavia Praha 14:26 (7:7)

Pětky 2:4 * KP 2:3 * TK 0:0 * DG 0:0 * rozhodčí Mendes * ŽK Regec (HAV)

Naše společenství vletělo do zápasu razantně, už ve druhé minutě jsme položili první pětku a drželi Slavii dobrých 10 minut na její polovině. Nedlouho po první pětce jsme položili i druhou, tu však francouzský rozhodčí Thomas Mendes neuznal pro předhoz. Nevyužili jsme tlaku a šancí pro nepřesné přihrávky s pozoruhodnou chybou, kterou vídáme tak leda u začínajících nováčků, přihrávající nesleduje cíl přihrávky, ale dívá se na soupeře. Tak jsme promarnili dvě bodové šance.

Slavia se postupně vymaňovala z tlaku a ve 27. minutě vyrovnala. Začala totiž méně chybovat, zlepšovala se souhra mlýnovky s útokovkou, zpočátku šla řada přihrávek, podobně jako u našich, na zem a Slavisté často ztráceli míče, což byl jeden z důvodů, proč jsme opticky stále Slavii v poli přehrávali. Závěr první půle už pak byl zcela vyrovnaný, ba spíše se začala prosazovat Slavia.

Horší bylo, že náš tým ve druhé půli jaksi ztrácel šťávu, vytratila se dynamika a tah dopředu, iniciativu převzali hosté a prakticky nás už k ničemu nepustili. Naši začali kupit chyby, Slavia unikala a pokládala. Dařilo se jí to o to více, že k technickým chybám přibyly i chyby v obraně. Až ve druhé polovině druhého poločasu se našemu týmu podařilo překonat obranu hostů a snížit na 14:21, ale místo nasazení a tlaku přišly další chyby, které vyústily v poslední minutě ve čtvrtou pětku hostů.

Jednou větou

Trenér Oleg Pacan Kubala:

Porážku můžeme připsat dvěma faktorům – lajdáckým přihrávkám a stejně lajdáckému příjmu přihrávek a zrovna tak lajdácké taktické, a hlavně osobní obraně, prostě jsme neskládali!