Zlínští uvažují o extralize

28. října 2018 (22:25)

DomácíZpravodajství

Dlouholetá vize bývalého internacionála Jana Macháčka o velkém finále na státní svátek 28. října se alespoň částečně naplnila, nehrálo se sice finále extraligy, hrálo se jen finále národní ligy, nehrálo se v Praze na Markétě, ale souboj o 1. místo a 3. místo ve Zlíně a Havířově byl i tak na obou místech docela vypjatý a vyrovnaný a v obou případech začali hosté s náporem až ve druhé půli.

Ilustrační foto v náhledu Ondřej Kloda

RC Zlín – RC Přelouč 24:17 (13:0)

Pětky 2:3 * KP 1:1 * TK 4:0 * DG 0:0 * ŽK 1:1 Peterka (ZLN) – Čejka (PŘE) * rozhodčí J.Bednařík - Priskin

Body: Smiřický 16 (1P,1KP,3TK), Sluštík 5, Končák 2 - Pavelka 5, Varga 5, Nevrlý 5, Čížek 2

Ve Zlíně se střetli první s druhým podle umístění v základní části, tedy RC Zlín a RC Přelouč. Zlín se poměrně lehce ujal vedení z trestného kopu, které si do konce první půle pojistil pětkou s konverzí a dalším trestným kopem. Také po změně stran začali lépe domácí a zvýšili dalším trestným kopem Smiřického na 16:0. Už to vypadalo na jasnou záležitost, ale Přelouč se rozehrála a snížila až na 12:16, ale také Zlín položil a udržel si náskok, který sice Přelouč v závěru další pětkou stáhla na rozdíl jednoho položení s konverzí, ale domácí po chybě hostů kopli trestný kop a vítězství si pojistili.

„Bylo to vyrovnané po celý zápas,“ okomentoval utkání kouč Zlína Jan Stařa Tvrdoň, „náskok z prvního poločasu jsme pak přes silný nápor Přelouče dokázali ve druhém ubránit. A co dál? Kluci jsou tak půl na půl rozhodnutí jít do extraligy, ti starší, kteří extraligu zažili a vědí, o co jde, jsou trochu zdrženliví, ale já jsem pro to vyzkoušet. A myslím, že nakonec se hráči i výbor klubu rozhodnou pro extraligu,“ dodal Stařa.

RC Havířov – RC České Budějovice 29:17 (17:7)

Pětky 5:3 * KP 2:1 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 4:1 – Duda, Leroch, Walek, R.Benčík – Šlégl * ČK 0:0 * rozhodčí V.Kohout – Juřica, Žilka

Body: Walek 9 (1P,2KP), Lamač 5, Hladík 5, Duda 5, TP – Dvořáček 12 (2P,1KP), Kotyz 5

Souboj o 3. místo začal podobně jako souboj o 1. místo ve Zlíně náskokem domácích 17:0 ve 24. minutě. Pak však Havířov přestal hrát a přenechal iniciativu hostům, kteří pak ve druhé půli stáhli na 12:17 a 17:22. Průběh zápasu více než těžký terén a chlad ovlivnila nedisciplinovanost domácích, kteří v jednu chvíli hráli jen se 13 hráči. Nakonec domácí ke konci zápasu za stavu 22:17 zabrali a pětkou Walka si vítězství pojistili.