Zemřel bývalý prezident francouzského ragby Bernard Lapasset

4. května 2023 (20:37)

SvětovéZpravodajství

FFR 4. 5. 2023 - Ta zpráva zněla jako výbuch a nevyhnutelně na ni reagovalo celé sportovní hnutí, protože angažmá Bernarda Lapasseta bylo pozoruhodné. Ve francouzském ragby samozřejmě převládá smutek pro muže, který vedl francouzské ragby více než 17 let, počínaje jeho bývalým trenérem Bernardem Laportem: "Smutná zpráva o smrti Bernarda Lapasseta. Mé myšlenky jsou s jeho rodinou a blízkými. Bernard byl v ragby velkým mužem a jeho odkaz bude žít dál. Děkuji ti za všechno, co jsi udělal, Bernarde. Budeš nám chybět."

Stejné emoce má Raphaël Ibanez, manažer XV Francie a kapitán Blues pod předsednictvím tohoto Bigurďana: (Bigurďané jsou obyvatelé Bigorre, regionu, který je velkou částí departementu Hautes-Pyrénées, odkud Lapasset pochází, poz. red.): "Bernard Lapasset byl symbolickou postavou ragby a jeho smrt je pro náš sport velkou ztrátou. Jako hráč, manažer a ambasador zanechal nesmazatelnou stopu ve francouzském a mezinárodním ragby. Mé myšlenky jsou v této těžké době s jeho rodinou a blízkými."

Bill Beaumont, současný prezident World Rugby: "Vím, že mluvím jménem svých kolegů a celé globální ragbyové rodiny, když říkám, že Bernard Lapasset bude vzpomínán jako velký vůdce a skutečný vizionář, který stál u zrodu obrovského růstu našeho sportu, přivedl nás zpět na olympijské hry a posunul ragby na mapu světa. Během jeho funkčního období byla jeho vášeň a odhodlání vždy zřejmé a byl silným zastáncem hodnot sportu, od hřiště až po zasedací místnosti a dále. Sport může být hrdý na to, čeho World Rugby, jeho unie a federace během jeho prezidentství dosáhli.“

Tony Estanguet, prezident organizačního výboru pařížských OH 2024: "Iniciátor OH v Paříži 2024 včera zemřel. Bernard Lapasset byl mimořádný sportovní manažer. Epicurejec, nesobecký a laskavý, mám štěstí, že jsem vyrůstal po jeho boku. Jeho odchod je obrovská ztráta. Velmi myslím na jeho rodinu. Při této záplavě poct je to také příležitost, abychom naposledy řekli: Sbohem, prezidente.

O Autorovi

Redakce

Další články autora