Žákům přálo počasí

28. června 2020 (23:43)

DomácíZpravodajství

Havířov 27. 6. 2020 – Čtvrtým červnovým turnajem doháněla moravská turnajová série mladších žáků manko z předchozích měsíců způsobené kovidovou pandemií. Počasí, tak nejisté v posledních týdnech, opravdu přálo, teploty se sice blížily k třicítce, ale žáci to téměř bez problémů zvládli. Turnaj se hrál na památku již zesnulého zakladatele havířovského ragby jako Pohár Edy Vaníčka. Jelikož nepřijely omluvené týmy Vyškova a Dragonu, hrálo se v některých kategoriích vícekolově.

Foto v náhledu a v článku Karel Gaman

Trenéři se dohodli, že se bude hrát s mlýny a autovým vhazováním, což třeba u mlýnů nepřináší žádný užitek, naopak jen špatné návyky, u autových vhazování by se třeba dalo přimhouřit oko, třebaže hráči většinou z nějakého záhadného důvodu stojí s rukama nad hlavou, jako by se vzdávali, nakonec z této pozice přece jen pár centimetrů povyskočí a míč získají, u dvanáctiletých byly dokonce pokusy o jakési mauly.

V nejslaběji obsazené kategorii U8 (3 týmy) původně plánované na dvě kola, si trenéři vyžádali ještě jedno kolo navíc. Kategorie U10 měla 6 družstev, když se k původním 5 přihlášeným ještě přidalo družstvo Barbarians složené z hráčů Mariánských Hor a Havířova. Také dvanáctiletí si ještě jedno kolo přidali, protože jejich turnaj byl o jedno družstvo chudší, když Zlín neměl dostatek hráčů. Bystrcká družstva Orange a Black spolu nehrála, takže pořad utkání byl zkrácen na 10 utkání.

V rámci turnaje se poprvé obecenstvu představili i nejmenší a nejmladší havířovští ragbisté z pohybového kroužku Srdce v pohybu přímo na hřišti vedených svým trenérem Ondrou Kubalou. Zahráli několik zápasů hraných s velkou zarputilostí a odhodláním.

 

Výsledky se sice oficiálně nevedou, ale můžeme prozradit, že Pohár Edy Vaníčka převzali v kategorii U12 žáci RC Bystrc Black, RC Havířov a Sokola Mariánské Hory. V kategorii U10 získali poháry RC Bystrc Black, Sokol Mariánské Hory a RC Zlín. V kategorii U8 pak RC Bystrc, RC Olomouc a RC Zlín.

Další fotografie z turnaje jsou v galerii Zonerama

O Autorovi

Redakce

Další články autora