Začíná European Rugby Champions Cup

12. října 2018 (23:40)

SvětovéZpravodajství

Letos bez televizních přenosů, neboť jak jste se mohli dočíst v článku Co nám připravila Nova Sport, letos Nova nakoupila práva na francouzský fotbal, takže na ragbyovou ligu mistrů nezbylo. Kromě klubového šampionátu, ragbyové ligy mistrů, začíná i Challenge Cup pro druhý sled evropských klubů a European Rugby Continental Shield pro kontinentální kluby třetího sledu o postup do Poháru Challenge. Champions Cup opět sponzoruje pivovar Heineken, takže soutěž nese i přídomek Heineken Cup.

European Rugby Champions Cup

V soutěži ročníku 2018/2019 je 20 špičkových klubů – Anglie má v soutěži 7 týmů Aviva Premiership, Francie 6 klubů Top 14, sedm míst mají také týmy Guinness PRO14, z toho Irsko 3, Skotsko a Wales po dva. Italové se mezi elitu nedostali, musejí se spokojit s Challenge. Finále se hraje 11.května 2019 v Newcastle.

Skupiny:

Skupina 1: Bath Rugby (Anglie); Leinster Rugby (Irsko); Stade Toulousain (Francie); Wasps RFC (Anglie)

Skupina 2: Castres Olympique (Francie); Exeter Chiefs (Anglie); Gloucester Rugby (Anglie); Munster Rugby (Irsko).

Skupina 3: Cardiff Blues (Wales); Glasgow Warriors (Skotsko); LOU Rugby Lyon (Francie); Saracens London (Anglie).

Skupina 4: Leicester Tigers (Anglie); Racing 92 Metro Paris (Francie); Scarlets (Wales); Ulster Rugby (Irsko). 

Skupina 5: Edinburgh Rugby (Skotsko); Montpellier Herault Rugby (Francie); Newcastle Falcons (Anglie); RC Toulon (Francie).

European Rugby Challenge Cup

European Rugby Challenge Cup bude hrát rovněž dvacítka klubů, z toho je 8 francouzských z Top 14, kluby anglické Aviva Premiership obsadily 5 míst, kluby Guinnes Pro 14 mají k dispozici rovněž 5 míst, z toho pro velšské a italské kluby po dvou a 1 místo obsadí irský klub. Zbývající 2 místa patří finalistům Kontinentálního štítu rumunskému Timisoara Saracens a ruskému Jenisej STM.

Skupiny:

Skupina 1: ASM Clermont Auvergne (Francie); Newport Gwent Dragons (Wales); Northampton Saints (Anglie); Timisoara Saracens (Rumunsko).   

Skupina 2: Ospreys Rugby (Wales); Pau (Francie); Stade Français Paris (Francie); Worcester Warriors (Anglie).

Skupina 3: Union Bordeaux-Begles (Francie); Connacht Rugby (Irsko); USAP Perpignan (Francie), Sale Sharks (Anglie). 

Skupina 4: Bristol Bears (Anglie); Enisei-STM Krasnojarsk (Rusko); La Rochelle (Francie); Zebre Rugby (Itálie).

Skupina 5: SU Agen (Francie); Benetton Treviso (Itálie); FC Grenoble Rugby (Francie); Harlequins (Anglie).

European Rugby Continental Shield

Na organizaci soutěže se podílí FIR Italská ragbyová federace a převažují v ní italské kluby, které jsou čtyři: Pataro Calvisano, Rugby Petrarca, Rugby Rovigo, Fiamme Oro Rugby Roma, Belgii zastupuje Belgium Rugby Barbarians XV a Gruzii Lokomotiva Tbilisi.

Soutěž začíná rovněž 13.10. zápasy 1.kola, ve kterém se utkají RC Lokomotiva Tbilisi s Pataro Calvisano a Femi-CZ Rugby Rovigo Delta nastoupí proti týmu Argos Rugby Petrarca.

O Autorovi

Redakce

Další články autora