Začaly soutěže

29. srpna 2021 (12:29)

DomácíZpravodajství

V náhledu snímek z utkání JIMI RC Vyškov v. RC Praga Praha 49:24. Foto Anry Lukáč

Po dlouhé koronavirové přestávce se včera rozběhla první soutěž letošního roku extraliga, sice zkrácená a bez odvet, což pro některé kluby není zrovna nejlepší řešení, ale hlavní je, že se vůbec hraje a že nenastane čtvrtý lockdown. Výkonný výbor ČSRU, jak již bylo oznámeno, se vrací k názvu extraliga a druhé soutěži v pořadí, která začíná dnes, připadl staronový název 1. liga.

RC Přelouč – RC Sparta Praha 8:35 (8:21)

Pětky 1:5 * Rozhodčí: Mendes – Haitman, Burnard * ŽK: Musil – Havlíček, Hřebačka

Body: Caldaroni 10, Zámyslický 10, Mat.Čížek 10 (5KP), Fortuin 5 – Rozkošný 8 (P,KP)

„Sparta byla hratelný soupeř a výsledek mohl být pro nás o dvě tři pětky přívětivější,“ míní sportovní ředitel Přelouče Martin Kohout, „nebýt tolika chyb, kterých jsme se dopustili.“ Přelouč byla pod stálým tlakem Sparty a ta využila jak svých zkušeností, tak přece jen vyzrálejšího kádru k položení tří pětek po standardních situacích, které byly podle Martina Kohouta jak přes kopírák: autové vhazování, maul, protlačení, pětka a jejichž obranu Přeloučtí nezvládli. (Foto Petr Skála)

RC Slavia Praha – RC Tatra Smíchov 18:25 (18:10)

Pětky 2:3 * Rozhodčí: Čekal – Zachariev, Novak * ŽK Ken-Mark – Balák

Body: Fojtík 8 (2KP,1TK), Hrdlička 10 – Fick (2KP,2TK), Elis 5, Procházka 5, Šampalík 5

Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodly individuální chyby Slavie a také úbytek sil ve druhém poločase. Přesto podle předsedy klubu Jana Stránského Slavia několik příležitostí ve druhé půli měla, ale všechno kikslo na nezvládnutém zpracování finálních přihrávek.

RC Dragon Brno – RC Říčany 11:31 (6:10)

Pětky 1:4 * Rozhodčí Priskin – Oczadlý, Juřica

Další podrobnosti nejsou známy – pořadatel nezaslal zápis o utkání

Zpočátku to vypadalo, že přes obrovský tlak Říčanští nenajdou způsob, jak překonat brněnskou obranu, o převaze hostů svědčí, že domácí pustili na vlastní polovinu až ve 25. minutě. Ostatně i první pětka padla až v poslední minutě první půle. Zápas znepříjemnil déšť, který v jednu dobu přešel v liják, což ovlivnilo ovládání míče. Co ji však ovlivnilo, byla síla říčanského roje ve mlýnech a standardních situacích vůbec, ve mlýnech třeba několikrát před sebou domácí roj hrnul jak buldozer. Ve třech případech to byl zárodek pozdějšího položení Říčan. Dragon položil až v poslední minutě, když využil rozehraného trestného kopu před brankovištěm Říčan k průniku.

JIMI RC Vyškov – RC Praga Praha 49:24 (21:17)

Pětky 7:3 * Rozhodčí J. Bednařík – Jíša, Lančová

Body: M.Kovář 14 (7KP), Gibala 10, Pantůček 10, O.Kovář 5, Pořízek 5, Schmied 5 – Hošek 10, Froněk 7 2KP,1TK), TP 7 * ŽK O.Kovář, M.Pořízek, Brtníček – Zeman

Oboustranně výborné nasazení, Domácí sice v závěru prvního poločasu podlehli tlaku hostů, obdrželi trestnou pětku a přišli na 10 minut o Ondřeje Kováře, aby pak hráli závěr poločasu 5 minut dokonce ve třinácti po vykázání Martina Pořízka. V prodloužení poločasu pak položil Hošek pětku a Praga stáhla z 3:21 na 17:21. Ovšem Vyškovští mají velezkušený tým a skvělé zadní řady, které ve druhém poločase hrou rukama rozhodly. (Foto Anry Lukáč)

O Autorovi

Redakce

Další články autora