Z písku na písek

19. července 2018 (18:37)

KlubovéZpravodajství

Minulou sobotu hrál náš tým na písku eXtreme Parku Žilina v konkurenci dalších osmi týmu na turnaji Bears Beach Rugby 2018, tuto sobotu oživí 6 let přerušenou tradici turnajů plážového ragby náš klub. Na pískovém volejbalovém kurtu městského koupaliště Šárka se utká 6 týmů o trofej 8. ročníku turnaje Beach Rugby Havířov.

V Žilině hrála na docela velkém hřišti v eXtreme Parku pětičlenná družstva mužů a žen. Nás reprezentovali Patrik Kovács, Ondra a Radek Benčíkovi, Dan Aberle, Lukáš Spurný, Lukáš Regec a jeho belgický bratranec Leon Deborggraef a náš nejstarší aktivní hráč Vlasta Tržický, který v březnu oslavil 56 let. „Dvakrát tam a zpátky a konec,“ říká Vlasta, který nám poskytl několik informací o žilinském turnaji, „víc nemůžeš a musíš střídat, a bylo nás na takový turnaj málo. Prohráli jsme všechno, protože jsme také hráli dost netakticky, do šířky,“ postěžoval si Vlasta.

Ukrajinci dobyli Žilinu

Už piatykrát si Žilinčania spestrili leto plážovým ragby. Netradičná hra pod Dubeň tentokrát prilákala až osem mužských a tri ženské tímy. Nechýbali ani ragbisti z ukrajinského Užhorodu, ktorým Žilina doslova učarovala.ŽILINA BEARS rugby club 1.RC Slovan Bratislava RC Havířov

Zveřejnil(a) Televízia Raj dne Středa 18. července 2018

Výsledky našich ve skupině: Slovan Bratislava 3:8, Spartak Trnava 3:5 a Bears Žilina 5:7. Ve finále o 7. místo pak naši porazili RUC Piešťany 7:6.

V sobotu se na maličkém volejbalovém hřišťátku našeho koupaliště bude hrát ve třech, víc lidí by se na hřiště nevešlo, nebo by ani nemohli běhat, jen by se přetlačovali. Do domácího turnaje možná nastoupí dvě družstva našich mužů, tým by měli postavit i junioři a ze zahraničí přijetou týmy z Krakova, Bielska-Białe a Žiliny. Je možné, že Bears Žilina a Juvenia Krakov postaví po dvou týmech.

„Všechno je připraveno,“ konstatuje šéf organizačního výboru turnaje Pavel Indrák, „jen aby vyšlo počasí,“ klepe si na zuby, „máme zajištěno občerstvení, ceny, oběd pro všechny týmy a věříme, že vyjde i počasí. A kdyby se na koupališti našli zájemci, kteří by si chtěli zahrát, budou vítáni,“ uzavírá Pavel.

Foto: Silvia Turcerova

O Autorovi

Redakce

Další články autora