Women’s Six Nations: Ženy začínají příští sobotu

25. března 2021 (00:32)

SvětovéZpravodajství

Po velice napínavém a vzrušujícím průběhu mužského turnaje Poháru šesti zemí začíná 3. dubna i turnaj ženský, avšak trochu zkrácený, bude se totiž hrát jen 4 týdny. Six Nations včera potvrdilo rozlosování 2021. Jistou dobu se zvažovalo, zda vůbec ženskou část hrát, a když, tak se mluvilo spíše o červnu nebo červenci. Nakonec se pořadatel Six Nations rozhodl pro upravený turnaj od 3. do 24. dubna.

Ženy budou hrát ve dvou skupinách po třech týmech a v sobotu 24. dubna bude turnaj zakončen finálovým dnem. Ve skupině A bude hrát Skotsko, Anglie a Itálie, Francie, Irsko a Wales vytvoří skupinu B.

Každý tým bude hrát jeden zápas doma a jeden venku, ve finále se pak utkají týmy podle umístění v základní části. Jako domácí týmy pro finále byly určeny týmy skupiny A - Anglie, Itálie a Skotsko.

Generální ředitel Six Nations Ben Morel k tomu poznamenal: „Jsme nesmírně nadšeni, že se rozběhne Women's Six Nations v novém okně a novém formátu. Vypadá to, že v super sobotu 24. dubna uvidíme působivé finále letošního turnaje. Rozvoj ženské soutěže je pro naši celkovou strategii naprosto zásadní. Fanoušky v posledních dvou měsících nadchl mužský Guinness Six Nations a nyní přechází taktovka na ženské týmy a očekáváme neméně vzrušující sportovní podívanou.”

Všechna utkání budou vysílat televizní společnosti BBC, irská RTÉ a Eurosport (bohužel ne ten náš), Nova Sport přinese, jak nám potvrdil Sportovní ředitel ČSRU a televizní komentátor Antonín Brabec, tyto zápasy:

3. dubna Anglie v. Skotsko na Nova Sport 2 – premiéra záznamu ve 22 hodin

10. dubna Itálie v. Anglie přímý přenos ve 14 hodin

17. dubna Irsko v. Francie

V jakém rozsahu se bude na stanici Nova Sport vysílat finále, zatím není známo.

Přesný program najdete v příslušný čas v našem televizním programu ragby „Ragby v TV“

Program Women’s Six Nations 2021

1. kolo - sobota 3. dubna
Anglie v. Skotsko  Doncaster  16:00 CET  
Francie v. Wales Vannes 21:00 CET
2. kolo - sobota 10. dubna
Itálie v. Anglie Padova 15:00 CET
Wales v. Irsko Cardiff  18:00 CET
3. kolo - sobota 17. dubna
Irsko v. Francie Donnybrook 15:15 CET
Skotsko v. Itálie Glasgow 18:00 CET
Finále - sobota 24. dubna
Vítěz A v Vítěz B    

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora