Vstupenky na mistrovství světa ve volném prodeji

21. ledna 2019 (11:11)

SvětovéZpravodajství

Prodej vstupenek na letošní mistrovství světa v Japonsku dospěl do poslední fáze – volného prodeje. Od sobotních 2 hodin ráno byl otevřen portál www.rugbyworldcup.com/hospitality k prodeji omezeného počtu vstupenek podle zásady „kdo dřív přijde, ten dřív mele …“

Za 241 dní bude v Tokiu zahájena slavnostním ceremoniálem jedna z největších událostí světového sportu Rugby World Cup 2019. A bezprostředně nato započne utkáním skupiny A Japonsko – Rusko série 47 utkání, jež vyvrcholí 2. listopadu 48. zápasem, který určí nového mistra světa.

Na zápasy skupiny A, ve které hraje Japonsko, ale také na zápasy obhájce titulu Nového Zélandu a zemí z čela světového žebříčku Irska, Walesu, Anglie je možnost koupě vstupenek již nyní velmi omezená.

Vůbec poptávka je podle organizátorů velmi vysoká a zbývá již necelých 200 tisíc vstupenek. Brána pro nákup vstupenek prostřednictvím internetu se uzavře ve 23:59 JST (15:59 CET) v neděli 31 března.

Vstupenky byly dostupné rovněž přes ČSRU, ale prodej pro nezúčastněné země prostřednictvím jejich unií a svazů je již uzavřen, takže kromě internetového prodeje zůstává ještě otevřena možnost nákupu prostřednictvím pověřených agentur (Supporter Tours) www.rugbyworldcup.com/supportertours

 

Žádné roztrhané džíny!

Pozoruhodné je, že pořadatelé věnují pozornost i vhodnému oblečení a zdůrazňují, že ragbyové mistrovství světa je třetí největší sportovní událost na světě a odehraje se úplně poprvé na asijské půdě. Zabývají se zdánlivě podružnými otázkami, jako je oblečení návštěvníků mistrovství. Pravda, týká se to spíše vyšší návštěvnické úrovně, tedy kategorií VIP: Web Ellis Suite, Webb Ellis Pavilion, Diamond Dinner, Platinum a Gold. Doporučuje se dress code Smart Casual, tedy oblečení neformální, něco mezi formální firemní „uniformou“ a volnějším víkendovým stylem. Žádné odrbané a roztrhané džíny! Norma by měla platit obecně, i běžný divák by měl být oblečen odpovídajícím způsobem, konec konců jde o globální sportovní událost, která je tu jen jednou za čtyři roky a nikdo by neměl takovou akci degradovat šupáckým oblečením. Na druhé straně se doporučuje podpořit oblíbený tým jeho barvami, šálou nebo replikou dresu, tím návštěvník rozhodně neudělá chybu.

Zdroj: Rugby World

O Autorovi

Redakce

Další články autora