Vlastík bude hrát věčně

10. března 2022 (17:54)

KlubovéZpravodajství

Když slavil Jaroslav Vrchlický padesátiny, oslovili ho prý při gratulaci „Velebný kmete.“ Dovedete si představit, že takové epiteton použijeme při zítřejší gratulaci vitálnímu šedesátníkovi Vlastovi Tržickému, chlapovi v plné síle, který se chystá odehrát jarní prvoligovou sezónu jako hráč základního kádru? Chlapovi, kterého museli minulý týden v Chorzowě zastavit dva soupeři, jinak by položil vyrovnávací pětku v zápase s Hegemonem Myslowice. Chlap, který je také trenérem nejmladšího ragbyového potěru v našem klubu. Původem orientační běžec přešel v roce 1982 k ragby, neboť se mu zřejmě osamělost orientačních běžců zajídala, a dobře udělal.

Dlouho jsme hledali fotografii ze zápasu, abychom přiblížili jubilanta jako hráče, hledal i sám oslavenec v hromadě fotografií ze starých časů v klubovém archivu, nenašli jsme. Vlastík hraje pilíře a první řada je jaksi mimo záběry objektivů fotografů, v době, kdy se takový mlýn rozváže, je míč už mezi hráči zadních řad a fotografové cílí na jiné terče. Ale nakonec se nám povedlo pár záběrů najít, Vlasta na nich není zrovna s míčem, ale je blízko míče, ba míč už směřuje k němu, takže vzápětí ho bude mít v rukou.

Takže co Vlastovi popřát? Když byli čeští a moravští Old Boys na World Vintage Rugby Carnivalu na Havaji, kasali se organizátoři účastí nejstaršího hráče, měl něco přes 80 let. Takže pro Vlastu to může být meta k překonání. A k tomu mu přejeme dobré zdraví a dobrou životní pohodu, no prostě dlouhá léta v plné svěžesti a aktivitě.

O Autorovi

Redakce

Další články autora