Vítejte na nových stránkách

2. července 2018 (18:48)

KlubovéZpravodajství

Nějakou dobu to trvalo, už nejméně dva roky se webmaster a editor stránek domlouvali na změně vzhledu stránek. Zvláště webmastrovi Petrovi Vavříkovi bylo jasné, že už ve světě smartfonů a tabletů s dosavadní grafikou nevystačíme. Jenže se tento složitý krok odsouval ze zimy na léto a pak na další zimu a zase na léto, až nás konečně ke změně mimo jiné přiměl čtenář výzvou ve fóru. Výkonný výbor klubu pak dal ke změně zelenou.

A tak došlo na analýzu dosavadních stránek – členové výkonného výboru klubu a propagační komise se za sebe vyjádřili, co by z dosavadního obsahu ponechali a co by vyřadili. Na jedné straně stál extrémní názor ponechat jen základní informace o klubu a vyřadit všechny zprávy a dokonce i to nejcennější – celý archiv stránek od roku 2003 – a také fotogalerie kromě Zoneramy, další by ponechali v podstatě všechno. Bylo jasné, že se musí vyřadit zbytečný balast, ale ponechat například informace o soutěžích, zvláště pak soutěžích mládeže, protože ty nejsou na žádných jiných webových stránkách v ucelené podobě. Současně zachováváme trochu širší pohled na ragby než úzce klubový, proto jsme zachovali i zpravodajství z domova a ze zahraničí.

Editor tedy na základě názorů klubových činovníků vytvořil návrh mapy webu, webmaster Petr Vavřík následně nasadil nový redakční systém s již novou grafikou a naplnil rubriky nezbytným obsahem, který se na nové stránky musel převést. Jak sám přiznal, nejvíce práce mu daly tabulky – tabulky výsledků a tabulky soutěží.

Po týdnu zkoušek a zaškolování editora do nového redakčního systému tedy spouštíme nové stránky naostro. Na rozdíl od dřívějších stránek se samostatným fórem, bude možné pod většinou příspěvků diskutovat přímo k tématu.

Ze starých stránek se neztratí nic, na rozdíl od mnoha klubů, které na svých nových webových stránkách neumožňují vrátit se do historie webu, my obsah webových stránek zachováváme v archivu, takže si každý může vyhledat cokoliv, co na stránkách je za 15 let existence klubových webových stránek

O Autorovi

Redakce

Další články autora

Komentářů: 1

  1. KlodaR

    Je to super, nyní již jen zapracovat na tom, aby web byl plněn dobrými zprávami i ragby. Díky za inovaci těm, kteří se za to přičinili.