Virtuální školení trenérů

22. dubna 2020 (23:17)

KlubovéZpravodajství

Školení licence D začíná v úterý

Ahoj trenéři, s Danem Benešem jsem se domluvil na školení licence D na ÚTERÝ 28.4. od 14:00 hodin, nezapomeňte prosím na to! Kdo nemá skype, může se přes tento odkaz přihlásit jako host. Doba školení bude cca 2 hodiny. Patrik

 

Havířov 22.4.2020 - Sportovní ředitel Patrik Kovács domluvil s Danem Benešem možnost využít této příležitosti k základnímu školení adeptů na licenci D. Školení prostřednictvím komunikační aplikace skype však bude probíhat zhruba 3 hodiny v době, kterou si náš sportovní úsek po dohodě se zájemci o školení zvolí.

Školení by měli absolvovat dosavadní asistenti pracující bez kvalifikace (Natka, Klára a Ondra) a ještě další zájemci junioři a muži, kteří už se nějakým způsobem jako asistenti zapojovali dříve. Bylo by dobře, pokud by se připojili junioři a muži, kteří uvažují o tom, že by pomohli s trénováním dětí a mládeže, protože dosavadní trenéři-důchodci prakticky končí, jen s ohledem na nedostatek mladých trenérů přesluhují.

Mladí trenéři u dětí a mládeže jsou velmi důležití z hlediska udržení ragby v Havířově. Pokud nepřevezmou štafetu mladí, bude naše klubové ragby skomírat, až skončí. Vždyť už dnes máme problém sestavit samostatná družstva v jednotlivých kategoriích. Navíc je tu i problém psychologický, těžko budou mladí začínající hráči vzhlížet ke svým trenérům-důchodcům jako ke vzorům, když je jsou o tři generace starší a navíc je ani nevidí při utkání na hřišti. Ostatně máme nejstarší trenérský sbor v ČSRU!

V současné době bez společných tréninků je nejlepší příležitost se připojit k trenérskému sboru po vzoru hráčů mnoha našich klubů. Můžeme vzpomenout Sparťana Bendu, který v rozhovoru pro ČT Sport po loňském finálovém ligovém utkání prohlásil, že končí hráčskou kariéru a už se těší, že se zapojí do trénování mládeže.

Zájemci, dejte vědět Patrikovi, zda se zapojíte. Patrik vám podá všechny potřebné informace (spojení na webových stránkách – trenéři)

O Autorovi

Redakce

Další články autora