Víkendové ozvěny

5. října 2020 (19:26)

KlubovéZpravodajství

Havířov 4. října 2020 – Po neúspěších v posledních zápasech – Bystrc prohrála odložený zápas 2. kola 27. září ve Zlíně 15:39, Havířov nebyl 20. září ve Zlíně o nic úspěšnější a prohrál 25:41 – byli oba trenéři, bystrcký Jakub Vrána i havířovský Pavel Indrák byli připraveni další body nerozdávat. Bystrčtí měli v Havířově podat mnohem lepší výkon než ve Zlíně a hlavně měli útočit a pravděpodobně také odčinit těsnou a spíše taktickou prohru z posledního vzájemného ligového duelu 8. září loňského roku, kdy Bystrc těsně prohrála 19:21. Pro domácí, které okolnosti donutily rezignovat na hráče ze Slovenska a pomalu se loučí i s hostujícími staršími hráči Olomouce, to měl být test odolnosti silně omlazeného celku.

Do Havířova jste určitě nejeli prohrát, ptáme se Jakuba Vrány, jaký jste měli záměr?

Určitě jsme přijeli vyhrát, chtěli jsme získat nějaké body, ten jeden bod je málo, pro nás je cílem účast v playoff. Prvních 20 minut jsme se hledali, domácí na nás vlítli, hráli docela dobrou rojovou hru, no a my jsme se snažili hrát úplně jiný systém, než jsme zvyklí. Ve druhé části prvního poločasu, když jsme dotahovali náskok Havířova, jsme začali hrát rychlou dynamickou hru, kterou trénujeme nebo kterou chceme hrát a byli jsme schopni během 7 nebo 10 minut položit tři pětky a zápas zdramatizovat.

Ve druhé polovině jsme nebyli schopni navázat na tu naši dobrou hru z první poloviny. Největší problém, který vidím, máme ve spojkách. Momentálně máme na hostování kluky z Dragonu, ale nemáme natolik zkušené hráče, aby mohli hru řídit.

Skvěle jste využívali naší slabiny ve hře rváčků, třikrát jste položili po akcích podél mlýna nebo rucků. Většinu akci jste tahali rojem, ale když jste to pustili na útok, najednou to nešlo …

No to je to, co jsem říkal o těch spojkách, útok byl většinou špatně postavený, stál plytko a házel si to ve stojáku a váš mladý útok rychle vybíhal a bral našim prostor, takže se pak moc chybovalo.


 

Pavle, co způsobilo ten výpadek ve druhé části první půle?, ptáme se Pavla Indráka, trenéra Havířova

Do 25. minuty jsme hráli takticky dobře, když to rozdělím na třetiny, tak jsme přestali hrát v té druhé. Nedařily se nám mlýny, prohráli jsme dva nebo tři, k tomu se přidaly dva zbytečné přestupky a Bystrc najednou měla víc balónů. A všechno to bylo v hlavách, kluci najednou začali moc přemýšlet o tom, proč to nejde, a ztratili koncentraci. Oni chtěli, měli sílu, ale najednou se jim přestalo dařit. Bystrc také poznala, že máme slabší jednu stranu mlýna a toho využila, to bylo plus pro Bystrc.

Všechny tři pětky v tom tlaku Bystrce jsme dostali, když naši rváčci vůbec nehlídali prostor okolo mlýnů nebo rucků …

Na obou stranách hrají kluci, kteří ten post ještě nemají zažitý, musejí se tam naučit hrát.

Jinak můžeme jen chválit …

To je to, co pořád říkám: zapojení mladých kluků! V útoku Michal Třaslín – nádherná pětka po překopu – Filip Plinta, Roman Barabáš. Chceme je stavět, ať hrajou, ať hrajou. Třeba budeme dva roky dostávat na prdel, ale ať se vyhrajou, protože za dva roky budou výkonnostně a zkušenostmi úplně jinde!

Bystrc to táhla hlavně rojem a neuspěla, ti naši mladí kluci je dokázali ubránit …

Je to tak, a když to rozehráli na útok (Bystrc, pozn. red.) tak jim to padalo a naši toho velice dobře využívali.

O Autorovi

Redakce

Další články autora