Velký sportovní den školek po 10 letech

8. června 2022 (16:59)

Cvičení MŠZpravodajství

V náhledu: první ze sestavy šesti cvičení - při tomto cvičení děti různým způsobem manipulují s míčem za pohybu vpřed. Foto Josef Koláček

Moto:
Život má mít hloubku…
Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí

 

Havířov 7. června 2022 (foto Josef Koláček) – Deset let se náš klub věnuje od září do května cvičení dětí mateřských škol. Zprvu jedna až dvě hodiny týdně se v posledním roce rozrostly na šest hodin. Před 10 lety vrcholil školní rok Velkým sportovním dnem, letos se klub rozhodl nápad tehdejšího vedoucího cvičení Radka Kokindy zopakovat a pro příště by se měl stát každoročním závěrem cvičebního roku.

Letošní Velký sportovní den mateřských školek připravil Sportovní ředitel klubu Patrik Kovács se skupinou 11 organizátorů a cvičitelů. Předpověď počasí na úterý neslibovala pro takovou akci nic dobrého, mělo lít a blýskat se. Pro takový případ sice byla v záloze velká i malá tělocvična sportovní haly, ale už by to nemělo půvab pohybu venku na trávě. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a sluníčko svítilo naplno.

Zhruba stovka dětí z mateřských škol E. Holuba, U Stromovky, Švabinského a dvou tříd MŠ Horymírova prošla šesti stanovišti, na kterých plnila náročné ale i lehčí a zábavné úkoly. Od poměrně náročného cvičení za pohybu vpřed se současnou manipulací s neposlušným šišatým míčem, přes kop na malou ragbyovou branku a házení ragbyového míče a malých míčků na cíl, po závod družstev na překážkové dráze s tunelem a klasický závod družstva přihrávajícího si míč v kruhu se soupeřícím družstvem, které kruh obíhá, soutěží se na počet oběhů či počet uskutečněných koleček přihrávek. Bonbónkem bylo poslední cvičení, které je velmi oblíbené a které si děti pojmenovaly Mrazík, jde o známou honičku na “zmrzlíka“ – hráč, který dostane babu, musí na místě „zamrznout“ a nesmí se hnout, dokud ho jiný hráč neosvobodí tím, že mu proleze mezi nohama.

Na závěr pořídil mistr fotograf pan Josef Koláček společnou fotografii, děti dostaly balíček dobrůtek a omalovánky s ragbyovou tématikou, dar firmy Repronis s.r.o.

Ostatně Velký sportovní den si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZONERAMA

O Autorovi

Redakce

Další články autora