V XRugby si zahrají všichni aktéři zápasu

23. května 2022 (19:55)

DomácíZpravodajství

Havířov 22. května 2022 – Moravské kluby ze severní poloviny země, dost zápasí s naplněním svých mládežnických týmů a jsou nuceny vytvářet společenství už od kategorie starších žáků. A shodou okolností mělo společenství starších žáků Mariánské Hory a Havířov předposlední květnovou neděli soutěžní přestávku, a tak havířovští trenéři starších žáků bratři Kozubíkovi přišli s iniciativou uspořádat v neděli turnaj XRugby. Ostatně byla to neděle, na kterou byla v celostátním sportovním kalendáři vypsána možnost turnaj XRugby uspořádat. Možnosti zahrát si využily Mariánské Hory a přidala se i Olomouc, která tým U14 v soutěži nemá vůbec.

Verze XRugby se sedmi hráči se až na velikost hřiště moc neliší od klasických sedmiček a upravená pravidla umožňují zapojení všech hráčů do hry, což je také účel této verze ragby, jak se praví v manuálu pro XRugby.

V Havířově se utkání hrála 10 minut bez přestávky a změny stran, ale možnost bodování v rudé zóně pro maximální zisk bodů způsobila, že skóre v zápasech letělo vzhůru i přes relativně krátký herní čas.

Nejkompaktnější tým měla Olomouc, která suverénně turnaj vyhrála, hrála kolektivně, využívala všech hráčů na hřišti a průniky jejich nesilnějších hráčů byly pro obranu Havířova i Mariánských Hor smrtící. Mariánské Hory se rovněž snažily zapojovat do hry většinu hráčů, což se ale nedá říci o domácím Havířovu, kde hra ležela na bedrech několika největších a nejrazantnějších hráčů a jedné hráčky.

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii ZONERAMA

O Autorovi

Redakce

Další články autora