V neděli už jen o prestiž a Slezský kylof

30. března 2023 (20:18)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Dominik Wardas složen ostravskými obránci v utkání, které jsme na začátku března v Ostravě prohráli 17:22. Foto Josef Koláček

Havířov 30. 3. 2023 (man) – Nedělní derby s Mariánskými Horami už nebude nic rozhodovat, pokud jde o udržení 1. ligy, půjde jen o prestiž a Slezský kylof. Už se prostě musíme smířit se sestupem do 2. ligy a zbývající prvoligové zápasy s RU Donau Vídeň doma a Bystrcí v Brně budou sloužit jen vylepšování souhry a nápravě nedostatků, abychom se pokud možno po roce vrátili zpátky do 1. ligy.

Ale ani 2. liga nebude procházkou růžovým sadem, do 2. ligy nás podle všeho doprovodí i Mariánské Hory a v české skupině nejsou týmy, až na momentálně z formy hrající společenství Šumavy Nýrsko a Českých Budějovic, které by se mohly považovat za slabé. Rozhodně i 2. liga bude v příštím roce velmi silná soutěž.

V neděli se očekává velká návštěva, předpokládá se příjezd velkého počtu ostravských fanoušků a dá se počítat s tím, že naše náhradní hřiště bude hustě obstoupeno kolem dokola. Náboj zápasu dodá i souboj o Slezský kylof, neboť náš klub už vede jen o jedno vítězství 6:5, ale náš tým by se měl po třech neúspěších zvednout a udělat pro výhru, co bude v jeho silách. Tým věří, že přijde i dost havířovských fanoušků, kteří v povzbuzování překonají ty ostravské.

O Autorovi

Redakce

Další články autora