V Klagenfurtu o 3. a 5. místo a diskvalifikace

26. června 2023 (14:16)

KlubovéZpravodajství

Klagenfurt 24. 6. 2023 (informace rodiče, fotografie Radomír Révay) – Něco nebývalého v historii klubu zažíváme s ragbyovým turnajem United World Games v Klagenfurtu. Díky šikovným rodičům našich hráčů a hráček dostáváme informace prakticky průběžně. A jsou to informace vesměs překvapivě dobré. Je vidět, že herní projev našich kluků a holek začíná dostávat ragbyové kontury, třebaže neoplýváme žádnou masovou základnou.

Úmorná čtvrteční cesta do 630 kilometrů vzdáleného Klagenfurtu se zastávkou na oběd v Mikulově, unavila i mládež i dospělé: „Pěkně dlouhá cesta, budeme vyřízení všichni,“ konstatuje Jiří a Dana dodává: „Úmorné teplo navíc!“ Cesta skončila, ale na místě dost cestovatelů šokovalo vojenské ubytování ve stanu: „Je to jak v uprchlickém táboře,“ zdá se Petře. A navíc komáři: „Komárů nehorázně, zabiju jich na sobě deset za minutu,“ konstatoval Karel a hned všichni sháněli repelenty. Výprava přežila noc ve zdraví: „Já si myslím, že je to v klidu. Kluci to mají jako super bojovku, dospělí a holky to mají horší, ale snad to přežijou taky. Jsou to přece rugbisti a ne nějaké princezny,“ uzavřela všeliké stesky Michaela.

Ráno snídaně, pak cesta k jezeru a koupání, oběd a první zápas U desítky odpoledne v „české“ A skupině a večer slavnostní zahájení. Dnešek turnaj kategorie U10 pokračoval semifinálovými zápasy, zítra budou kluci bojovat s druhým týmem skupiny B Spartou o 3. místo.

U10 bude hrát o medaili

Velcí bojovníci, tým kategorie do deseti let, vybojoval ve své skupině druhé místo, o které ho chtěli pořadatelé připravit, když mu při rovnosti bodů se St. George′s RUFC chtěli přiřknout 3. místo ve skupině. Jen reklamace s odvoláním se na tu část turnajových propozic, která určuje postup při rovnosti bodů v tabulce, nakonec donutil pořadatelé ke změně pořadí. Kluci a holky tak nakonec budou hrát ve finále o 3. místo.

Utkání se Sarančaty z Tatry Smíchov

 

Tým U12 diskvalifikován

Tým U12 se dostal do problému, v týmu je několik hráčů mimo danou věkovou kategorii a pořadatelé náš tým diskvalifikovali, nicméně své zápasy může hrát, jen se nepočítají do soutěže. Škoda, tým U12 oba své zápasy ve skupině vyhrál.

RC Havířov se účastní mimo soutěž kvůli hráčům mimo věkovou hranici.
--> Hrají všechny zápasy, ale automaticky prohrávají každý zápas a jsou na posledním místě po skupinové fázi.
--> Skóre jejich her se však bude počítat.
--> Ve výchozím nastavení také ztratí své zápasy ve fázi KO.

Kadeti U16 vyhráli jednou, přesto budou hrát o 5. místo

Los určil kadetům skupinu A, ve které prohráli všechny zápasy. Soutěž skupiny B proběhla bez Ukrajiny, která musela účast na turnaji zrušit, její zápasy jsou skrečovány ve prospěch soupeřů a Ukrajina tím pádem skončila ve skupině B na 4. místě jako naši kadeti ve své skupině. To znamenalo semifinálový zápas se společenstvím SG RC Leipzig/ESSV Erfurt, který naši kadeti vyhráli, takže nakonec budou hrát s týmem ASA Tel Aviv o 5. místo.

 

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora