V divizi Trophy jsme ztratili šanci na postup

14. března 2024 (18:59)

DomácíZpravodajství

Praha 9. března 2024 (text Karel Gaman, foto ČSRU/Martin Flousek) – Za účasti prezidenta republiky Petra Pavla, jemuž byli hráči obou týmů představeni, a odhadem tisícovkou diváků, zahájili hru pod vedením německého rozhodčího Joshuy Ferreiry Švýcaři. Pro oba týmy to byl rozhodující zápas, pro naše reprezentanty by výhra znamenala potvrzení prvního místa v tabulce a šanci na postup, pro Švýcary pak postup jistý, neboť naše reprezentace představovala největší překážku pro jejich postupové ambice, zbývající soupeři, Chorvati a Ukrajinci, by už pro ně neměli být překážkou.

Naši v prvních třech minutách po výkopu drželi míč a měli velkou šanci na položení, kdyby Samuel Dupuy ve vhodné chvíli přihrál Adamu Miřáckému, ale podržel míč a šance se vypařila. Nevypařila se však šance na body z trestného kopu za ofsajd při rucku předcházejícímu bodové šanci, náš kopáč Martin Cimprich trefil branku a zajistil vedení 3:0. To však byl až do 35. minuty jediný úspěch našeho týmu. Švýcaři si mezitím po velkém tlaku vynutili průchod do našeho brankoviště dvakrát – Nicolas Mousties a kapitán Cyril Lin – a kopáč Simon Perrod proměnil trestný kop a dva kopy po pětkách ve vedení 17:3.

Naši, kteří v předchozích minutách mařili své úsilí řadou chyb, a dosáhli jen snížení proměněným trestným kopem Martina Cimpricha ve 25. minutě, zvýšili v posledních minutách prvního poločasu tlak a založili, vzhledem k předchozímu průběhu, na překvapivé poločasové vedení. V posledních pěti minutách poločasu nejprve prorazili do brankoviště rojníci, pokládal Diviš, a v poslední minutě poločasu po několika dalších pokusech rojníků prorazit poslal Schütz přihrávku k rohovému praporku Faktorovi na druhou pětku našeho týmu. Po obou pětkách proměnil kopy Cimprich.

Ve druhé části zápasu jsme hned zkraje dostali pětku s konverzí, několik minut nato i trestný kop na 20:27 se náš tým blýskl několika povedenými akcemi, ale bez bodové realizace. Naděje ještě svitla po Miřáckého úniku po křídle s finální přihrávkou Havlovi, jehož pětka znamenala snížení na 25:27, když Cimprichovi kop od pomezní lajny nevyšel.

Závěr už patřil Švýcarům, nejprve prošel z vlastní poloviny Marion, aniž se naší obraně vůbec povedlo zasáhnout a pak podruhé Moutsies po průniku přes čtyři naše hráče.

Kapitán Dan Hošek byl sice přesvědčen, že jsme byli herně lepší, ale prohráli jsme si zápas vlastními chybami, ale těch okamžiků, kdy jsme soupeře převyšovali, bylo po pravdě poskrovnu.