V Brně po dlouhé době úspěch U8

26. června 2023 (14:08)

KlubovéZpravodajství

Brno-Cacovice 17. června 2023 (Ondra Kubala) – Naše poslední cesta na turnaj do Brna byla po dlouhé době ve znamení úspěchu. Na hřiště Dragonu Brno jsme vyjeli jen s družstvem U8, jelikož ostatní hráči se připravovali na turnaj do Klagenfurtu a nechtěli riskovat zranění.

Na Dragonu se sešlo méně týmů, než obvykle, jelikož většina hráčů již najela na prázdninový režim. Kupříkladu kluby Ostravy a Vyškova nesestavily družstva U8. Hrací doba byla stanovena na 2x4 min. s pauzou na 3 min. Jelikož se většinou pauzy zkracovaly, aby hráči zbytečně nevychladli a zůstali naladěni na hru, celkový doba trvání turnaje postupně se zkracovala.

První utkání jsme hráli s týmem Bystrc Black a těsně jsme o jediné položení vyhráli. Našim hráčům vždy chvíli trvá, než se začnou orientovat ve hře a než se plně zapojí a začnou pořádně vnímat. Naštěstí to trvalo jen chvíli a ne jako obvykle celý zápas. Ve druhé části byla hra velmi vyrovnaná a dokázali jsme jen těsně soupeře porazit.

Následující zápasy s protivníky Bystrc White, Brno Dragon White jsme s přehledem vyhráli. Zásluhu mělo hlavně slabší obsazení v těchto týmech, kdy soupeř nasadil viditelně menší hráče.

Při nástupu proti poslednímu týmu Brno Dragon Black si naši hráči mysleli, že mají vše vyhráno. Naštěstí je soupeř rychle dokázal zkrotit a ukázal našim hráčům, že bude potřeba pro výhru udělat opravdu vše a pořádně se snažit. Soupeř začal bleskovým položením a skvělou souhrou, která se ostatně projevovala po celou hrací dobu. Poslední zápas byl zkrácen na 1x5 min. z důvodů blížícího se utkání mužů. Naštěstí jsme dokázali v poslední akci položit a vyhráli jsme 4:3.

V naší hře jsou stále viditelné mezery a stále se opakující chyby. Malinko se však začíná projevovat vědomí chyb, občas si je hráči v průběhu hry uvědomí.

Cestou zpět jsme se stavili na slíbenou odměnu, kterou si hráči řádně vychutnali.

Výsledky

RC Havířov – RC Bystrc Black 6:5
RC Bystrc White – RC Havířov 3:7
RC Dragon White – RC Havířov 3:10
RC Havířov – RC Dragon Black 4:3

O Autorovi

Redakce

Další články autora