Uzavřeli jsme cvičební rok školek

17. května 2019 (18:38)

Cvičení MŠZpravodajství

Poslední cvičení absolvovali předškoláci v tomto týdnu, do září máme prázdniny. Můžeme my i děti z mateřských škol poděkovat Nadačnímu fondu Veolia za finanční podporu, kterou na projekt cvičení školek obdržel Radek Sittek jako zaměstnanec Veolie a díky které si děti mohly pravidelně zacvičit v mnohem větších prostorách, než mají k dispozici ve školkách.

Na snímku v náhledu Radek Sittek, gestor projektu, cvičí s dětmi

Nejde jen o cvičení, které jsme tak nějak zkoukli u anglických kolegů v jejich Rugbytots, když jsme na internetu vyhledávali, co bychom mohli udělat pro nejmenší a zároveň pro sebe, neboť impulsem byla hlavně snaha začít s přípravkou těch nejmenších.

Záměr jsme neopustili, chceme nabídnout rodičům kluků a děvčátek, kteří prošli cvičením, celoroční pokračování v přípravce mini žáků. Nějak tu pyramidu musíme začít obracet, zatím ji máme spíš základnou nahoře, těch nejmladších máme poskrovnu. Limituje nás především nedostatek cvičitelů, uvítali bychom, kdyby se k nám přidali všichni současní i bývali ragbisté s malými dětmi.

Děti zatím nebudou hrát ragby, budou pokračovat v tom, co dosud dělaly, hrát si. A budou si hrát hlavně s ragbyovým míčem, aby ho pořádně dostaly do rukou. Zveme děti ze školek z Holubovy ulice a ulice U Stromovky i na Den dětí 2. června, kde chceme jejich rodičům vysvětlit, o co půjde a získat je pro myšlenku pravidelného cvičení a rozvoje pohybových dovedností i dalších vlastností, kterým se s cvičením učí, především respektu a kázni.

O Autorovi

Redakce

Další články autora