Útokovka Anglie Marcus Smith chce zůstat při zemi

23. února 2022 (19:18)

OstatníZpravodajství

Portál Planet Rugby přinesl minulou sobotu rozhovor s dlouho opomíjenou osobností na postu útokové spojky Markusem Smithem. V týmu Harlequins podává už delší dobu skvělé výkony, ale kouč reprezentace Eddie Jones mu neposkytoval prostor, pravděpodobně proto, že stále preferoval kapitána týmu Owena Farrella nebo George Forda. Teprve Farrellovo zranění v loňském roce, a také veřejné mínění, které se stále více přiklánělo ke Smithovi, donutilo Jonese k nominaci Smitha k utkání proti Spojeným státům 4. července 2021, což byl Smithův debut v seniorském týmu Anglie (dříve 6 čepic a 37 bodů za Anglii U18 a 7 čepic a 59 bodů za Anglii U20). V loňském roce zahrál 1 zápas za Britské a irské lvy (14 bodů). Přesto, že je nyní preferován a vyzdvihován, nehraje si na žádnou hvězdu s nosem nahoru.

Planet Rugby 19. února 2022 - David Skippers (kráceno) – 23letý hráč upoutal pozornost působivým skórováním při porážce Anglie se Skotskem na Murrayfieldu, a znovu se dostal přes čáru během skvělého výkonu, který ho pasoval na muže zápasu při snadné výhře nad Itálií v Římě.

A přestože se chystá dirigovat Manu Tuilagiho na hřišti, až se Anglie v sobotu 26. února v Twickenhamu Anglie postaví Walesu v utkání Six Nations, Smith si je vědom svého místa v hierarchii mimo hřiště poté, co byl spolubydlícím tříčtvrtky Sale Sharks během předsezónního výcvikového tábora anglického reprezentačního výběru.

„Pořád dělám čajové kolečko a dám si šálek čaje s Manu. A sušenky, když se zadaří!“ řekl Smith. „Když jsem bydlel s Manu v Jersey, měli jsme spoustu čajových večerů. Čaj jsem samozřejmě připravoval já, Manu ležel na posteli a hrál šachy.

Hvězdný start jeho mezinárodní kariéry začal v červenci zápasy s USA a Kanadou, než byl povolán Warrenem Gatlandem na turné Lions po Jižní Africe.

„Přijel jsem na turné pozdě, ale ty svou práci musíš udělat. Při čajových večerech a podobných věcech, já, Louis Rees-Zammit a Tom Curry – protože jsme byli tři nejmladší – museli chlapcům podávat nápoje a Smith dodal. „Museli jsme třeba vstát a přinést klukům jim brýle, když je potřebovali. Myslím, že je to nedílná součást každého společenství, pokud jste v tom prostředí nováček, jako když chodíte na čaj.“Myslím, že je to součást každé procházky životem, pokud jste v nějakém prostředí noví, třeba jako Tea Boy.”

Kromě toho, že Smith převzal povinnosti útokovky ve svých sedmi startech za Anglii a stal se hrozbou pro soupeře, poutá pozornost kvůli tomu, co bývalý kolega z týmu Harlequins Mike Brown popisuje jako „chlapecký účes“. Často si musí odhrnout vlasy stranou, aby mu nezakrývaly oči, Smith teď zvažuje, že se nechá ostříhat. „Jsem blízko. Mám pár lidí, kteří jsou velkými fanoušky mého účesu, mámě a přítelkyni se to líbí, ale táta a dva bratři mi řekli, ať už to sundám.

Smith se také nebojí, že by zpychnul, říká, že jsou to jeho bratři Luc a Tomas, kteří zajistí, že zůstane při zemi, zatímco stále svými výkony dokládá Gatlandovu předpověď, že se stane „superstar“ tohoto sportu. "Určitě mě uhlídají moji bratři." Ti kluci, jejichž oběti, které pro mě a moji kariéru přinesli, byly obrovské,“ řekl.

"Ale pokud bych začal být příliš velký pro své boty, moji rodiče také zakročí a řeknou mi, že jdu špatnou cestou, že už nejsem Marcus." Pro mě je nejdůležitější, být věrný sám sobě.“


Dovětek editora: Doufám, že si tento článek přečtou mladí hráči, ale také ti starší. Jak to řekl Smith, každé společenství, aby fungovalo, musí být postaveno na hierarchii. Mladší respektují a poslouchají starší, i takový borec, jako je Marcus Smith vaří a nosí čaj starším hráčům. Hráči respektují trenéra a nezpochybňují jeho rozhodnutí, ve hře takto musejí respektovat rozhodnutí kapitána. Všichni pak musejí respektovat funkcionáře klubu a vnitřní pravidla a předpisy klubu. Kdo na to nechce přistoupit, rozkládá společenství a stává se pro klub přítěží, které se tým a klub musí v zájmu svého přežití co nejdříve zbavit.

O Autorovi

Redakce

Další články autora