Úspěch žen Severní Moravy v Poháru 7’s

19. října 2021 (00:07)

DomácíZpravodajství

V náhledu: 4. turnaj Poháru 7´s žen RU Donau Wien v. Severní Morava. Foto zlinrugby-rajce.idnes.cz

Vyškov 16. 10. 2021 (Pavel Navrátil) – Poslední turnaj ženské sedmičkové série se hrál na hřišti JIMI RC Vyškov. Zaváhání v předchozím domácím turnaji a koeficient pro nasazení v turnaji nám přisoudil pro skupinu „A“ dva nejlepší týmy soutěže - úřadující mistryně ČR v ženských sedmičkách Spartu Praha a předpokládaného vítěze Poháru 7’s rakouský Donau Vídeň. A také tradičního soupeře z Moravy společenství Vyškov/Dragon Brno. Věděli jsme, že ani jeden zápas nebude jednoduchý, v žádném nemůžeme vypustit nic.

Severní Morava začala turnaj moravským derby s jihomoravským společenstvím Vyškov/Dragon Brno a začal výborně, naše ženy jej zvládly excelentně! Tak hodnotím první utkání a tak jej hodnotili naši i vyškovští diváci. 

"Holky byly rychlé a rozhodné. Měly jasné instrukce, které dodržely. Efektivnost na maximu, vše je vedlo k zaslouženému vítězství." Ženy byly v tlaku na míč a na soupeře rychlé, a stejně rychle se rozhodovaly v soubojích o míče na zemi, čištění rucků bylo taktéž rozhodné. Jednoduše a efektivně řešené útoky s následnou druhou a třetí podporou s využitím šířky vyškovského hřiště, byly zdrojem tučného skóre, které se na výsledkové tabuli zastavilo za stavu 43:5 pro naše ženy.  

Ve druhém zápase začaly mistryně republiky pro rok 2021 tvrdě, ale naše ženy se nezalekly. Po první pětce Sparty odpověděl náš tým pětkou přes půl hřiště s následnou konverzí na 7:5. Sparta ještě do konce prvního poločasu stačila skóre navýšit, ale položení bylo na kraji hřiště a konverze nebyla úspěšná. V polovině zápasu naše družstvo hrálo bez dvou zraněných -útokové spojky a pilíře - ale stav byl zaslouženě téměř vyrovnaný 10:7 pro Spartu. 

V 10. minutě zápasu Sparta položila při skládce do brankoviště další pětku, ale kop na branku za složitých podmínek sparťanská spojka opět neproměnila. Za stavu 15:7 pro Spartu naše děvčata získala míč na půli hřiště a krásnou efektivní kombinací se dostala za obranu Sparty a snížila na 14:15, protože následná konverze byla úspěšná. 

V poslední akci utkání naše bojovnice nejprve ustály svůj mlýn, po něm následoval trestný kop, který chytře rozehrály od středu hřiště, a vypadalo to, že se našemu křídlu podaří utéct a položit pětku, což mohlo znamenat vítězství. Bohužel, za čárou 22 metrů se sparťanské křídlo stačilo vrátit a naši hráčku složit, ta sice v pádu přihrála sledující podpoře, jenže přihrávka šla dolů. Podporující hráčka nižší přihrávku nezpracovala, udělala předhoz a z následné výhody pro Spartu jsme dostali v opačném rohu pětku, která byla pro Spartu vítězná. 

Naše hráčky zahrály bojovně a utkání zvládly bravurně. Nakonec podlehly těsně 20:14. Určitě to byl zápas, který hráčky posílí a posune v práci zase o kousek dál.

Po vzájemné dohodě třetí zápas s Donau Wien naše ženy vzaly v dobré a pohodové náladě. Tak to vypadalo i na hřišti. Od 3. minuty prvního poločasu tým přestal dodržovat  instrukce z předešlých utkání. Tušili jsme, že to nebude jednoduché. Ani hodinová pauza a široký kádr mladých, mimořádně ostaršených či nezkušených hráček se stále nemůže rovnat a hrát 4 utkání na relativně vysoké úrovni. S Vídní jsme prohráli 0:46, potřetí v sezóně.

Zápas o umístění s Estergomem

Výsledky v těžké skupině stačily jen na zápas o 5. místo. Estergomi Vítezek, se kterým jsme se střetli o 5. místo, byl stejně unavený jako naše hráčky a soupeřky nebyly lepší herně ani kondičně. Naše děvčata se velice snažila, aby uspěla a bojovala, ale bylo znát, že jim moc energie do posledního zápasu nezbylo. Naše hráčky se špatně rozhodovaly v situacích, kdy v obranném území soupeře obranu přečíslovaly. Skóre se během prvního poločasu přelévalo ze strany na stranu, ale soupeřky nakonec do konce poločasu otočily a vedly 14:12. Ve druhé půli platilo: nedáš, dostaneš. Po špatných rozhodnutích jsme obdrželi tři pětky za sebou a soupeřky získaly rozhodující náskok. Z naší strany už na tom nic nezměnila bojovnost a korekce položením v poslední akci na konečných 31:17 pro maďarský tým.

Jsme na „bedně“

Naše ženy se umístily v těžkém losu závěrečného pohárového turnaje na 6. místě. Celkově se mladý tým v Poháru žen umístil na 3. místě tedy na "bedně". 

Tým si to na všech 4 turnajích uhrál, vše vybojoval a vše odjezdil. Jsem na tým hrdý a moc jim všem gratuluji! Zaslouží si to každá hráčka. Zraněným hráčkám přeji brzké uzdravení. Určitě je to motivace pro všechny hráčky do další práce! Na závěr sezóny nás čekají 2 turnaje X ragby. Vyhodnocení sezóny proběhne na společné klubové závěrečné 20.11. 2021

Výsledky posledního turnaje Poháru 7′s žen 2021 jsou zde

Hráčky družstva žen severní Moravy

1. Daniela Ferugová (c)

2. Jana Vrtalová

3. Vendula Ferugová

4. Nikola Navarová

5. Vanessa Ficalová

6. Veronika Bolfová

 

7. Julie Pompová

8. Barbora Milinková

9. Alžběta Hájková

10. Kateřina Foralová

11. Hana Hubincová

12. Denisa Gadlinová

O Autorovi

Redakce

Další články autora