Univerziáda: Double Japonska

9. července 2019 (17:02)

SvětovéZpravodajství

Neapol 5.-7.7.2019 - Netypicky a na úkor tradičních ragbyových zemí skončil víkendový sedmičkový turnaj mužů i žen v Neapoli na 30. letní světové univerziádě, v konkurenci osmi týmů v mužské i ženské soutěži si zlato odvezli Japonci. Zajímavé je, že na univerziádě v roce 2013 (v roce 2015 v Číně ragby nebylo) v Kazani vyhráli obě kategorie pořádající Rusové. Letos tedy prvenství obhájit nedokázali. Ze zemí světové špičky byli relativně úspěšní Francouzi s 2. místem žen a bronzovou medailí mužů. Muži Jižní Afriky brali stříbro v soutěži mužů. Naznačuje snad vítězství Japonců perspektivu pro olympijské hry?

Muži

Hrálo jen 8 týmů (v Kazani 16) ve dvou skupinách. V obou skupinách rozhodoval o umístění na 1. až 3. místě rozdíl skóre, protože kromě posledního Rumunska ve skupině A a Kanady ve skupině B všichni dvakrát vyhráli a jednou prohráli.

V semifinále porazili Japonci Rusko 14:0 a Jižní Afrika Francii 5:0 a finále rozhodli pro sebe Japonci vítězstvím na JAR 15:12. V souboji o 3. místo byli úspěšnější Francouzi, kteří porazili Rusy 12:10.

Ženy

V ženské soutěží hrálo rovněž osm týmů ve dvou skupinách. Ve skupině A se překvapivě jako nejsilnější ukázaly Japonky, nejtěžšího soupeře Francií porazily 24:17 a lehce se vypořádaly s dalšími soupeřkami. Skupinu B vyhrály podobným způsobem Jihoafričanky.

Jihoafričanky ztratily semifinále 12:19 s Francouzkami a Japonky se vypořádaly s Ruskami 31:12. Ve finále pak Japonky rozdrtily unavené Francouzsky 33:7 a třetí místo získaly Rusky, když porazily Jižní Afriku těsně 12:10.

O Autorovi

Redakce

Další články autora