Udrží Sparta náskok?

15. září 2019 (15:46)

DomácíZpravodajství

(14. září 2019 – man / ps) - Už jen 3 kola zbývají do konce základní části nadstavbové části 1. ligy, Sparta lize dominuje a vede o 15 bodů, ale právě na závěr jí los určil 3 momentálně nejsilnější týmy. Situace se nevyvíjí zcela podle očekávání pro druhý tým s nejvyšším bonusem Pragu. Zatímco Sparta i bez pomoci vstupního desetibodového bonusu lize dominuje, Praga se vstupními 8 body se zatím propadla na 5. místo. Ovšem nemusí to nic znamenat, Pragu čeká v příštím kole v Brně Dragon, kdežto Vyškov, který Pragu v tabulce přeskočil, hostí Tatru Smíchov. Otázka ale je, zda Vyškov při stoupající formě Tatru, která má přece jen trochu rozkolísanou formu, porazí.

V náhledu foto Petra Skály z derby Praga - Sparta

RC Tatra Smíchov – RC Dragon Brno 59:0 (26:0)

P 9:0 * KP 7:0 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 1:0 (Šimák TAT) * ČK 0:1 (Wronka DRB) * rozhodčí Tůma – Priskin, Radochová

TAT: Fick 19 (1P,7KP), Toia 15 (3P), Černý 5, Berounský 5, Řanda 5, Zábranský 5, Neužil 5

Tatra přejela Brno celkem snadno. Jihomoravanům se nepodařilo bodovat ani z kopů.

RC Mountfield Říčany – JIMI RC Vyškov 21:26 (7:11)

P 3:3 * KP 3:1 * TK 0:3 * DG 0:0 * ŽK 0:0 * ČK 0:0 * rozhodčí Rázga – Čekal, Oczadlý

RIC: J.Kučera 6 (3TK), Horak 5, Müller 5, Máslo 5

VYS: M.Kovář 11 (1KP,3TK), Monček 5, Chalabala 5, Kopřiva 5

Vyškov potvrzuje stoupající formu a alespoň částečně zachraňuje čest Moravy v lize. V Říčanech Vyškov vedl do poslední minuty první půle 11:0, pak domácí položili a zúročili převahu, kterou si s přibývajícími minutami vytvořili. Také druhý poločas přinesl dramatický závěr, když Říčany vedly do 68. minuty 21:11, aby v poslední čtvrtině zápasu o výhru po chybách přišli.

RC Praga Praha – RC Sparta Praha 19:47 (5:26)

P 3:7 * KP 2:6 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 0:1 (Klika SPA) * ČK 0:0 * rozhodčí J.Bednařík – Breburda, Haitman

PRG: Bartůněk 5, Matras 5, Zelenka 5, Hopp 4 (2KP)

SPA: Pantůček 19 (3P,2KP), Klika 10 (2P), Hřebačka 10 (2P), Schneider 8 (4KP)

Praga prohrála v tradičním vysočanském derby se Spartou 19:47 a na pětky 3:7. Hosté po utkání převzali Vysočanský pohár starosty Prahy 9, který získává vítězný tým derby klubů sídlících ve Vysočanech. Sparťané v posledních několika  letech získali trofej už poněkolikáté.