U19: Zmařená šance na výhru

8. listopadu 2019 (19:20)

DomácíZpravodajství

(Bystrc 2.11.2019 – podle zdrojů z Bystrce) – Prohra juniorů v Bystrci zmařila šance na umístění někde okolo pátého místa. Proti týmu, který je zase společenstvím Bystrce a Vyškova a dosud v soutěži odehrál pouhá dvě utkání s Tatrou a Petrovicemi a zametal konec tabulky, měl náš tým hrát mnohem aktivněji a důrazněji po celý zápas.

RC Bystrc – RC Havířov 22:10 (8:10)

P 3:1 * KP 2:1 * TK 1:1 * DG 0:0 * ŽK 0:1 (N.Sittek /HA/) * ČK 0:0 * rozodčí Jára Bednařík

Body: Putna 7 (TK, 2KP), Holík 5, Novotný 5, Blažek 5 – Šmíd 5, Marek 5 (1KP,1TK)

Sestava: 1 Tyrpa (MH), 2 Hlaváč, 3 Musil, 4 Kričfalušij, 5 N. Sittek, 6 Kereškéni (MH), 7 Kučera (MH), 8 Šmíd (MH) – 9 Kotásek (MH), 10 Selig (MH) – 11 Tisovský /MH/ (20 Kovács 47’), 12 F.Plinta, 13 Ogurčák, 14 Pindur (21 Wolkowinskij /MH/ 38’) – 15 Marek (MH). Nestřídal: 18 Mališ

Jak bylo řečeno v úvodu, mělo naše družstvo hrát mnohem aktivněji a důrazněji. Jenže přijelo na hřiště 15 minut před stanovenou hodinou začátku utkání, začátek byl sice o 15 minut posunut, ale na přípravu mělo jen pár minut. Podle toho také vypadal začátek, Bystrc nasadila a v 5. minutě po kombinaci celého týmu položila tříčtvrtka Holík. Ve 14.minutě byl vykázán Noel Sittek, domácí Putna přidal 3 body z trestného kopu na 8:0. Ale to byl také konec dominance domácích, od této chvíle ovládl pole náš tým a po trestném kopu Mikuláše Marka, pětce Lukáše Šmída a Markově konverzi skončil poločas naším těsným vedením.

Možná uspokojení z vedení, možná nedostatek sil způsobil, že tým nezachytil nástup domácích v úvodu 2. poločasu a soupeř si vzal vedení zpět a iniciativu do konce zápasu potvrdil ještě dalšími dvěma pětkami.

RC Praga Praha400434:302-2684

Družstva hrají nestejný počet utkání (2 až 3 "vynechávky,") s některými účastníky soutěže se  nestřetnou.