U18: Společenství Bystrc/Mar.Hory/Havířov podlehlo vicemistru

12. října 2023 (18:32)

KlubovéZpravodajství

(Bystrc 8. října 2023, Vlastimil Tržický, foto autor) – V kategorii U 18 máme pouze 7 hráčů a tak jsme nuceni hrát v trojspolku s Bystrcí a Sokolem Mariánské Hory. Tentokrát se na zápas omluvili 3 hráči a tak jsem odjel do Brna pouze se čtyřmi želízky do ohně.

Do Brna jsme odjeli v sobotu po obědě na společný trénink týmu před nedělním zápasem, o kterém jsme věděli, že nás čeká velmi těžká práce. Uspět proti velkoklubu jakým jsou Říčany, které spolu trénují minimálně třikrát až čtyřikrát týdně, je obtížné, zvláště když vezmeme v potaz, že máme pouze jeden společný trénink den před zápasem, jinak kluci trénují ve svých klubech.

Do zápasu jsme nastupovali s odhodláním, že se nedáme lacino. I když je klukům teprve 15 a 16 let zdá se, že se snaží dobře se připravit a někdy mě překvapují svou bojovnosti a tvrdou hrou. Matěj s Marlborem jsou univerzální hráči roje, pro které není žádný rojnický post cizí, ať hrají na mlynáři, pilíři, ve druhé řadě či ve třetí řadě na vazači nebo jako rváčkové. Maty je skvělá devítka, ale zahrál by luxusně i na desítce. Šíma se zhostil velmi dobře postu útočníka nebo zadáka.

Celý první poločas byla hra velmi vyrovnaná, ale nakonec se nám nepovedlo udržet čisté konto a prohrávali jsme 0:5. V druhém poločase jsme vystřídali několik hráčů, jelikož je nutné, aby hráli všichni, a tak šli výkonnostně nahoru. Hra rojem se nám celkem dařila i většina skládek byla vynikající, bohužel nám nějak neseděl útok, hra byla pomalá a nepřesné nahrávky většinou končily v rukách Říčanských. Také je třeba zapracovat na přesnosti v autech a hlavně si více věřit. Druhý poločas skončil 0:17 a tak celkový výsledek byl 0:22. Zápas hodnotím dobře, i když je stále co zlepšovat, a jsem spokojen. U některých akcí jsme byli pár metrů od položení, chybělo jen trochu štěstí. Věřím, že tým bude stále takto spolupracovat a jen se zlepšovat. Držím palce.  

Nikdy z hřiště!

Dovětek

Že utkání nebylo jednoduché ani pro Říčanské, svědčí reakce kouče Mountfieldu Tomáše Kohouta: „Byl to velmi dobrý zápas, oba soupeři dobře bránili, bylo těžké pro útočící hráče překonat obranu. V takovýchto zápasech hráči získávají cenné herní zkušenosti.“

O Autorovi

Redakce

Další články autora