U18 Pwllheli se chystá do Havířova

23. února 2022 (21:11)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Utkání RC Havířov U18 v. Pwllheli RFC U18 17:61 v dubnu 2017. Foto Zdeněk Bernadt

Havířov 23. 2. 2022 - Máme po Evropě spoustu přátelských klubů, ale naše aktivity pokud jde o mezinárodní styky, jsou posledních 30 let doslova žalostné. Prakticky se zaměřujeme na kontakty s nejbližšími polskými druholigovými kluby. Na extraligovou Juvenii Krakov, se kterou jsme kdysi začínali, musíme momentálně zapomenout, nic by to nedalo ani týmu Juvenie, ani nám. Mohli bychom vyjmenovat celou řadu partnerů od „družebního“ Harlow, přes francouzský Verdun a další kluby, se kterými jsme udržovali kontakty, ale nejčastější aktivity vyvíjejí naši nejmladší, kteří hrají často na turnajích v Polsku a nyní se podruhé chystají na turnaj Minirugby X Nations do lombardského města Vimercate. Muži v posledních letech udržují kontakt jen s kluby z nejbližších polských měst.  

 

Pamětní deska, kterou tým mužů obdržel jako upomínku na utkání v Pwllheli, bude jednou zdobit klubovnu nebo vstupní objekt klubu.

Klub dřívějšího poloprofesionálního působiště Pavla Indráka, velšské Pwllheli (čti Pucheli), je jediným klubem ze západu, se kterým – lépe řečeno, který s námi – udržuje kontakty. Muži Pwllheli byli v Havířově dvakrát, naposledy v roce 2007, havířovský tým mužů návštěvu oplatil právě před 10 lety. Nyní se do Havířova chystá podruhé tým U18. Při jejich posledním turné do Česka v dubnu 2017 naši junioři „spuchli“ 17:61, když nám položili 11 krát. Naše pětky položili Deborggraef a Barabáš, kopy 7 (2KP,1TK) proměnil Regec. Rozhodčím byl Leon Sittek.

Letošní výprava Pwllheli U18 přiletí na pražské letiště v pátek 29. dubna a poté se přesune vlakem do Havířova. Je předpoklad, že by se hrálo v sobotu 30. dubna k večeru. Zpět do Velké Británie výprava odletí z Prahy v pondělí 2. května. Vedení klubu bude nyní zajišťovat veškeré náležitosti pro pobyt pro skupinu tří dospělých a 27 mladíků.

Pwllheli je na 6. místě 1. ligy Sever Admiral National Leagues, což je třetí soutěž v pořadí po Welsh Premiership (12 týmů) a Welsh Championship (14 týmů). Admiral National Leagues má celkem tři divize (1., 2. a 3.), v prvních dvou divizích je 5 územních skupin po 12 účastnících. Třetí divize má 13 skupin po 12 týmech.

Na snímku klubová kravata Pwllheli RFC

O Autorovi

Redakce

Další články autora