U desítka na ORF na 10. místě

4. října 2023 (21:28)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 30. září 2023 (Zlata Pernická) – Osm našich hráčů kategorie U10 – Andrej, Vojta 1, Vojta 2, Mateo, Maruška, Nela, Tobiáš a Radek – doplnili žilinští Bears Rišo a Poli. Turnaj podobně jako týden předtím v Havířově provázela nepřízeň počasí.

Jedenáct přihlášených týmů pořadatelé rozdělili do dvou skupin. Naši byli nalosováni do skupiny A s RC Praga Praha, Olomoucí, Ragbyovou Akademií Brno, favorizovanou Bystrcí a Olympem Praha. Ve skupině B hrály Říčany, Vyškov, Tatra Smíchov, Mariánské Hory a Dragon Brno.

V základní skupině jsme odehráli pět utkání, ale uspěli jsme jen jednou. S Pragovkou jsme prohráli 2:5, Akadmie Brno nás po rychlé hře porazila 5:0. Pak jsme připsali jedinou výhru v turnaji, po boji jsme porazili domácí Olomouc 5:3. Tým jako by zapomněl na základní obranný prvek skládání a provázejí ho také problémy s využitím celé šíře hřiště, takže si připsal ještě další dvě porážky: s Bystrcí 0:7 a pražským Olympem 2:6. Díky jedné výhře tým postoupil do finále o 9. místo.

Ve finále o celkové 9. místo jsme narazili na poslední družstvo skupiny B Dragon Brno. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale v závěru naši trochu polevili a za stavu 2:2 povolili Dragonu položit rozhodující pětku na 3:2. Takže jsme obsadili 10. místo před Olomoucí, která skončila poslední jako šestý tým skupiny A.

Výsledky družstva U12 jsou ve výsledkovém servisu RAGBYOVÝ VÍKEND

Výsledky družstva U8 bohužel nejsou k dispozici

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora