Týden v klubu

22. září 2018 (11:17)

KlubovéZpravodajství

Naši žáci dělali křoví

Naši mladší žáci dělali po několik hodin křoví při natáčení minisérie Stockholmský syndrom, kterou začala natáčet Česká televize. První klapka padla začátkem září v Opavě, štáb natáčí v lokacích v Ostravě a Havířově, pak se přesune do Beskyd a Prahy.

„Stockholmským syndromem volně navazujeme na minisérii Spravedlnost. Především tématem. Opět totiž stavíme hrdiny příběhu nejen na hranu zákona, ale často i na hranu vlastního svědomí a morálky. Přesto je obtížné jednoznačně odsoudit to, jak se v těchto situacích zachovají,“ řekla kreativní producentka minisérie Kateřina Ondřejková pro server Mediaguru.

Kylof se vrátil do Havířova

Slezský kylof, trofej, o kterou se hraje po francouzském vzoru a také po vzoru derby mezi pražskou Slavií a Spartou O Kostel, ostatně i po vzoru týmů velkého ragby, které v soutěžích Six Nations nebo Rugby Championship, hraje v derby mezi Havířovem a Mariánskými Horami, se po několika měsících vrátil z Ostravy do Havířova. Soutěž o Slezský kylof inicioval Radek Kloda, který také tento symbol hornictví zajistil. Letošní situace však vedla ke změně statutu soutěže, pro příště se bude o trofej hrát jen v posledním soutěžním utkání v roce.

TV Polar se zajímal o hřiště po HS

Reportérka TV Polar Bára Kelnerová se zajímala, jak vypadá hřiště ragby poté, co po něm prošlo přes 30 tisíc návštěvníků Havířovských slavností, a trávník rozjezdila těžká technika. Sekretář klubu Karel Gaman vyslovil názor, že město by mělo mít finanční rezervu pro okamžitý odborný zásah, zvláště hloubkovou aerofikaci udusaného povrchu. Ovšem primátorka města Jana Feberová z ČSSD soudí, že ošetření hřiště smykováním bylo pro hřiště dostatečnou vzpruhou, na zmíněné propíchání povrchu kvůli provzdušnění půdy ježkovým válcem už jaksi nedošlo.

Nadační fond Veolia nám předal šek

Ve středu 12. září proběhlo v alternativním centru PANT v Ostravě slavnostní předávání symbolických šeků letošním úspěšným žadatelům ze skupiny Veolia Energie v ČR. Podporovat aktivní zaměstnance, kteří část svého volného času věnují práci pro neziskové organizace nebo pomoci potřebným, to je cílem programu Nadačního fondu Veolia s výstižným názvem MiNiGRANTY. 

Program MiNiGRANTY se mezi zaměstnanci těší velké oblibě. V letošním již 11. ročníku schválila správní rada nadačního fondu podporu ve výši převyšující 4 mil. korun pro celkem 144 projektů z České republiky. Z tohoto celkového počtu stojí za 22 projekty zaměstnanci Veolia Energie ČR. Jejich projekty podpořil Nadační fond Veolia částkou půl milionu korun. Rozhodujícím kritériem pro přidělení příspěvku žadatelům byl opět především celkový přínos projektu a míra osobního zapojení zaměstnance.

Náš člen a zaměstnanec skupiny Veolia Energie ČR, a.s. Radek Sittek uspěl s projektem „Sportuj a cvič s námi,“ který je pokračováním klubového projektu cvičení pro děti mateřských škol z dřívějších let. Za klub převzal symbolický šek předseda oddílu Ing. Radomír Kloda.

Český rozhlas natáčel v klubu

Když klub v roce 2016 oslavoval padesátiny, natočil reportér Českého rozhlasu Ostrava Stanislav Janalík rozhovor se sekretářem a spoluzakladatelem klubu Karlem Gamanem a dnešním předsedou a dlouholetým trenérem a funkcionářem Radkem Klodou rozhovor – jakýsi vzpomínkový medailon. Už tehdy redaktora Janalíka upoutal soubor pohárů a jiných artefaktů v kanceláři sekretariátu (holt klub nemá klubovnu, kde by podobné věci vystavil) a tak se rozhodl natočit flash speciálně o našich pohárech a upomínkových artefaktech. Zatím ale ještě vysílán nebyl.

O Autorovi

Redakce

Další články autora