Turnaji mladších žáků v Havířově nepřálo počasí II.

27. září 2023 (20:46)

KlubovéZpravodajství

U12: Je vidět zlepšení herního projevu

(Text Petr Basel, foto Josef Koláček) – Na domácí turnaj moravského přeboru jsme se v kategorii U12 sešli v 11 hráčích do pole. Navíc po prvním zápasu musela bohužel odstoupit ze hry Viky pro střevní obtíže. V roji hráli Jarda, Gabča, Kuba a střídající Boris, na mlýnové spojce hrál Thori, útokovou spojku hrál Mates, tříčtvrtky Viky, Adrian a na křídlech Seba, Kryštof a Šíša.

Osmička účastníků turnaje U12 byla rozdělena do kategorií Basic a Major. Ve skupině Major hrály 3 týmy a ve skupině Basic 5 týmů. Ve skupině Major hrály týmy utkání každý s každým v délce 2 x 12 minut, tuto skupinu vyhrála Bystrc, před Vyškovem A a Dragonem A. Ve skupině Basic se hrála utkání každý s každým 2 x 6 minut. Náš tým se postupně utkal s Ragbyovou Akademií Brno, Sokolem Mariánské Hory, Olomoucí a Dragonem Brno B.

Do prvního zápasu s Ragbyovou Akademií Brno nastoupili naši hráči velmi aktivně s vědomím domácího prostředí a soupeře od začátku přehrávali. Výsledkem bylo rychlé vedení 2:0. Ve druhé polovině zápasu ale bohužel aktivita lehce polevila, nepodařilo se dotáhnout 2 slibně rozehrané akce do dalšího položení a soupeř naopak vyrovnal na 2:2. Pak se nám podařilo těsně před koncem položit na 3:2, ale bohužel hned z výkopu jsme vlastní nesoustředěností umožnili vyrovnat na 3:3, a protože to byla zároveň poslední akce zápasu, tak to byl i stav konečný.

Gábina pokládá bod proti RA Brno 

Snaha Kryštofa projít obranou RA Brno, za ním Viky

Druhé utkání jsme odehráli s Ostravou. Od začátku to byl velmi vyrovnaný zápas, který skončil 1:1. Ovšem toto utkání ukázalo, že výkony našeho družstva od začátku sezóny mají rostoucí tendenci. Pro připomenutí. První utkání v Ostravě skončilo 0:7, druhé minulý týden pak 3:4 a teď už se podařilo uhrát remízu. Jen drobné individuální chyby rozhodly o tom, že se nám nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

Ve třetím utkání jsme se střetli s Olomoucí. Opět se opakoval podobný scénář jako v prvním utkání s RA Brno, velmi aktivní vstup do utkání, poměrně rychlé vedení 2:0 a pak 3:1. Ale ve druhém poločase jako by se ztrácela energie a soustředěnost, a tak jsme povolili soupeři vyrovnat na konečných 3:3. Ale opět musím celkově družstvo pochválit za zlepšení, protože první utkání podzimní sezony jsme s Olomoucí prohráli 2:6.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti RC Dragon Brno. Dragon měl v turnaji nasazena 2 družstva, nejen v kategorii Basic, ale i v kategorii Major. Bohužel se jim několik hráčů z obou družstev zranilo, a proto k utkání s námi nastoupili v kombinovaném složení i se zkušenějšími hráči a to se projevilo na průběh utkání, které skončilo naší prohrou 1:4.

Jakub se s podporou spoluhráčů probíjí obranou Olomouce

Matěj uniká obránci v utkání s Mariánskými Horami

Naše družstvo skončilo na 4. místě, vítězem této skupiny se stalo družstvo Ragbyovou Akademií Brno před Olomoucí.  A závěrem bych chtěl družstvo velmi pochválit za snahu a celkové zlepšení herního projevu. Samozřejmě není všechno dokonalé a spoustu herních situací stále neřešíme optimálně, ale je vidět, že postupnými krůčky se hra zlepšuje a hráči vidí, že když budou plnit taktické pokyny trenérů, tak se výsledky dostaví a hra samotná je bude i více bavit.

Velké poděkování patří sekretáři klubu Karlu Gamanovi za organizačně administrativní zabezpečení turnaje, starším hráčům, kteří byli nápomocni při organizaci tohoto turnaje a někteří pomohli i řídit některá utkání turnaje, dále pak je nutno pochválit rodičovský výbor za již tradičně skvělou práci při přípravě a vybudování zázemí pro hráče ze stanů a realizaci občerstvovacího stánku, který tentokráte plnil i funkci útulny před nepříznivým počasím, které bylo jedinou kaňkou na tomto turnaji.

O Autorovi

Redakce

Další články autora