Turnaji mladších žáků v Havířově nepřálo počasí I.

27. září 2023 (19:06)

KlubovéZpravodajství

U8 – tým podal lepší výkon než před týdnem

(Text Radomír Kloda, foto Lukáš Wimmer) – V kategorii U8 byla přihlášena 4 družstva do skupiny Basic a jedno družstvo do skupiny Major, které bylo zařazeno do skupiny Basic. Na druhé straně nepřijelo do skupiny Basic přihlášené družstvo Olomouce, takže skupina měla pět účastníků. Hrálo se systémem každý s každým s délkou utkání 2 x 4 minuty s počtem 5 hráčů.

Naše družstvo v prvním utkání porazilo rezervu Bystrce (Black) v poměru 9:2, následující dvě utkání náš tým prohrál, když nestačil na vyzrálejší a fyzicky zdatnější družstva. S Bystrcí Orange prohrál 1:11 a s Ragbyovou Akademií Brno 0:11. Skončili jsme tak na 3. místě za Bystrcí Orange a druhou Ragbyovou Akademií Brno.

Družstvo podalo daleko lepší výkon než před týdnem v Ostravě. Přetrvává špatné postavení v obraně, ale proti minulému turnaji se obrana přece jen zlepšila, stále je však nutno zlepšovat skládání. Zlepšit musíme i kombinaci více přihrávek a snahu více útočit. Naše nedostatky obě vyzrálejší družstva vždy trestala ziskem bodů pro svoje družstvo. Velmi dobře se do týmu začlenil Filip a také Jindra, kteří jsou úplnými nováčky v družstvu.

Za havířovskou U8 hráli: Theodorik, Filip, Jindra, Eliáš, Michael a Samuel. Družstvo koučovala Natálie

Theo útočí za podpory Filipa

Jindra (v popředí) a Filip brání soupeři získat body, přihlíží Eliáš

Míša zakládá útok s podporou Eliáše

Samuel s míčem rozbíhá útok, za ním Jindra

Filip skládá soupeřku z Ragbyové Akaemie Brno

Samuel přihrává Filipovi k pokračování útoku Havířova

U10: Stále je co zlepšovat

Do turnaje kategorie U10 se přihlásilo celkem 9 družstev, 6 do výkonnostní skupiny Basic (Dragon Brno, Zlín, Havířov, Vyškov B, Sokol Mariánské Hory a Olomouc) a 3 (Ragbyová Akademie Brno, Vyškov A a Bystrc) do silnější skupiny Major. Turnaj se hrál systémem každý s každým, skupina Basic hrála 1 x 9 minut skupina Major jednokolově každý s každým 2 x 12 minut. Družstva nastupovala ke hře v počtu 6 hráčů.

Ve skupině Basic naše družstvo v prvním utkání porazilo rezervu Vyškova 5:1, pak remizovalo s Dragonem Brno 4:4 a následná tři utkání prohrálo, postupně se Zlínem 1:6, se Sokoly z Mariánských Hor 0:6 a Olomoucí 1:5. Naše družstvo skončilo na 4. místě společně s Dragonem, i když se některá utkání neodehrála, před námi skončil Sokol a Zlín (neodehráli utkání, které by rozhodlo o vítězi skupiny Basic), na třetím místě pak Olomouc. Skupinu Major vyhrál Vyškov před Ragbyovou Akademií Brno a Bystrcí.

I když naše družstvo podalo lepší výkon než v Ostravě, stále je co zlepšovat a to hlavně individuální i kolektivní obranu, využívat celé šířky hřiště a nesrocovat se kolem míče a v utkání hrát celou dobu naplno.

Vojta útočí

Nováček Antoš proti obraně Dragonu

Maruška  s podporou Vojty a Nely proti Zlínu

Únik Tadka v utkání proti Olomouci, vzadu Andrej

Nástup k utkání s Vyškovem. Zleva: Tadek, Mateo, Maruška, Patrik, Vojta, Nela, Vojta, Antoš a Andrej. Tým koučovali Martin a Radek

O Autorovi

Redakce

Další články autora