Tri Nations: Druhá remíza Pumas

9. prosince 2020 (15:57)

SvětovéZpravodajství

Parramatta 5. 12. 2020 (TV) - V posledním utkání turnaje Tri Nations potvrdila Argentina vzestup výkonnosti a Austrálie, které zatím příliš nepomohl ani novozélandský trenér Dave Rennie, jak se zdá, stagnuje. Utkání, ve kterém Argentina vedla o poločase 13:6, skončilo remízou 16:16, když výhru Austrálie měl na kopačce autor všech nakopaných bodů zadák Reece Hodge, ale rozhodující kop dal daleko mimo branku. První ohlasy v australských mediích a na sociálních sítích nebyly k Hodgemu zrovna přátelské, musel se ho veřejně zastat trenér Dave Rennie.

34. zápas obou soupeřů (do tohoto utkání byla statistika taková: Wallabies 25 výher, 2 remízy, 6 výher Pumas) nijak nevybočoval z běžného průměru a oživily jej jen 2 desetiminutové kázeňské tresty za stejný přestupek na každé straně: náraz ramenem do hlavy soupeře s rozběhem při čištění v rucku a pak jedna červená karta za stejný přestupek, ale o něco brutálnějšího provedení u domácího náhradníka Lukhana Salakaia-Loto. Disciplína tedy nebyla zrovna silnou stránkou především u Wallabies: 2 žluté, 1 červená proti jedné žluté Pumas. Na druhé straně Argentinci to vyhráli na trestné kopy, rozhodčí Angus Gardner jich proti nim odpískal 15, proti Wallabies 8.

Vzrušení ze hry mnoho nebylo, postarali se o ně jen Pumas dvěma akcemi: ve 20. minutě Australané ztratili při rozehrávce míč (celé utkání vydatně pršelo) vazač Pumas Rodrigo Bruni míč ukopl, nějakých 15 metrů před brankovištěm ho chtěl zachytit ve skluzu, ale míč si srazil do předhozu. Ve 33. minutě pak zahráli parádní akci. Po dalekém okopu Wallabies do autu v argentinském obranném území Argentinci vyhráli autové vhazování a vytvořili maul. Ten pak potáhli řadu metrů až na desetimetrovku a tam mlýnovka Felipe Ezcurra proběhl podél seskupení skrz obranu Wallabies a uvolnil křídlo Bautistu Delgua, ten odmítl stíhajícího Huntera Paisamiho a měl cestu do brankoviště volnou. Australané tvrdě pracovali, ale bez efektu, jejich pětka byla upracovaná stejně jako jejich hra, položili po autu na pětimetrovce rojem v protlačeném maulu (rváček Hooper). Oba týmy nudily častými kopy, místy to vypadalo jako tréninková zaháněná.

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.