Třetí místo v Ostravě jako generálka na M ČR Sevens

21. června 2021 (00:47)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 20. 6. 2021 - Letní pohár ČSRU v sedmičkovém ragby v Mariánských Horách byl pro náš tým poslední prověrkou před mistrovstvím. Hrálo se mezi polednem a třetí hodinou odpolední za neskutečného vedra. Hráči tak museli překonávat nejen odpor soupeřů, ale především únavu z vedra. Po turnaji jsme položili trenérovi našeho týmu Patrikovi Kovácsovi několik otázek.

S jakým záměrem šel tým do turnaje?

Turnaj byl generálkou před MČR 7´s, které bude příští týden v Praze. Už zhruba před měsícem jsme si zkusili sedmičky na miniturnaji také v Ostravě a bylo jasné, že nás čeká hodně práce.

Dnes byli na turnaji skoro všichni hráči, kteří by měli být i v Praze. Klukům jsem říkal, že pro nás není až tak důležitý výsledek, ale herní projev a dodržování herního plánu. V prvním zápase jsme začali dobře a hned po pár sekundách po pěkné akci jsme vedli, ale bohužel, jakmile jsme obdrželi první pětku, kluci znejistěli a začali hrát tak, že vyhledávali kontakt, nedokázali si přihrát a při bránění dělali spoustu chyb.

Čím si ty chyby vysvětluješ?

Jednoznačně týmu chybí zkušenost a lídr, který by dokázal tým více stmelit. Kluci po svých chybách koukali po sobě a rozhodili se tím, že si chyby vyčítali navzájem. Po třetím zápase jsme se zavřeli do šatny, a protože byl hic a dusno, zvýšil jsem hlas a udělal v šatně trochu průvan (smích). Kluci si museli uvědomit, že jsou hlavně tým a ne baby na trhu. Naštěstí to zabralo a poslední zápas hráli jako vyměnění.

Budeš nějak měnit herní plán na mistrovský turnaj?

Máme týden do vrcholu jarní části sezóny. Tři důležité tréninky, budeme se zabývat kolektivní obranou a pilovat standardní situace. Herní plán je, myslím si, nastavený správně. Ostatně to ukazuje poslední zápas, který jsme hráli vyrovnaně s tradičně sedmičkovou Bystrcí a nakonec ji, i když trochu se štěstím, porazili. 

Jak tedy hodnotíš ostravský turnaj?

Jsem spokojen jen s posledním zápasem. Ne proto, že jsme ho vyhráli, ale protože jsme dodržovali herní plán. Je důležité, že se nikdo nezranil a i přes velké vedro jsou kluci v pořádku. Nechci vychvalovat jednotlivé hráče, ale velice mě potěšil výkon Denise Tomčíka a Vítka Murára. 

Výsledky turnaje jsou ve výsledkovém servisu Ragbyový víkend 

O Autorovi

Redakce

Další články autora