Tréninky začnou až za týden

12. dubna 2021 (23:53)

KlubovéZpravodajství

Výkonný výbor začal připravovat všechno k zahájení tréninků již v tomto týdnu a trenérská rada dostala za úkol připravit rozvrh a další potřebné záležitosti, když ministr zdravotnictví připustil rozvolnění restrikcí až na téměř normální stav, ale bylo to jen připuštění a rychle svá slova korigoval, že o všem musí rozhodnout vláda.

Trenérská rada klubu ve čtvrtek připravila nějaký tréninkový rozvrh, tréninkový model pro 20 sportovců a dnes si to vyzkoušela na atletickém hřišti. Ale v podvečer bylo všechno jinak, z jednání vlády vzešlo usnesení, které bude vyhovovat individuálním sportovcům, ale pro kolektivní sporty je na hraně smysluplnosti. Trénovat může 12 osob po dvojicích s rozestupy mezi dvojicemi 10 metrů.

Proč může na hřiště pouze dvanáct sportovců? „Je to kompromis asi 20hodinového jednání, i když se zdá, že jsme to odstřelili od boku, odpracovali jsme na tom hodně času. Bylo potřeba nastavit hranici, ale ne to přehnat. Kdybychom řekli, že na Strahově mohou být lidé v rozestupech, mohla by tam být spartakiáda, to jsme nechtěli,“ vysvětil ministr.

Na dotaz, jak si takový trénink představuje, odpověděl: „Bude se jednat o kruhový trénink. Budou vytvořeny dvojice, trenér to musí zorganizovat tak, aby se jednotlivci nesbližovali víc než deset metrů. Komunikovali jsme to přes celý víkend a dospěli ke kompromisu s odřenýma ušima. Jsem rád, že se děti začnou hýbat,“ odpověděl Arenberger.

Klubová trenérská rada se tedy bude muset v tomto týdnu sejít znovu a tréninkový model přepracovat a všechno k zahájení tréninků připravit. Trénovat tedy nezačneme dříve, než v příštím týdnu. Sledujte klubový portál, podrobnosti zveřejníme po jednání trenérské rady.

O Autorovi

Redakce

Další články autora