Tréninky nejsou, ale cvičit musíme

25. března 2020 (23:14)

KlubovéZpravodajství

Pokud sledujete české ragbyové weby, narazili jste na webových stránkách Ragby info na článek šéfa českého sedmičkového ragby Tomáše Krejčího z Bystrce „Sedmičková legenda DJ Forbes pozdravil české ragbisty!!!“ ve kterém uvádí jednu z variant domácího cvičení 300+300+300. Je to varianta jednoduchá, sestává z opakování těch nejjednodušších posilovacích cviků s vlastním tělem: kliků, dřepů a sedů-lehů, jak je praktikuje novozélandská legenda ragby 7ʾs Derek Jamie Forbes. Ale ten, a po něm řada českých hráčů vrcholového nebo výkonnostního ragby, „jede“ na maximální výkon.

Cvičit – epidemie neepidemie – potřebujeme všichni. Když se nemůžeme připravovat na běžném organizovaném tréninku, můžeme využít jiných forem přípravy, dospělí a junioři třeba formu 300+300+300. Ta ale není vhodná pro žáky a kadety, ti by měli používat bohatší formy přípravy. Kromě pravidelného běhání v přírodě, a v Havířově a okolí je takových možností spousta, je třeba i pravidelně posilovat, nejlépe každý den, minimálně však alespoň v tréninkové dny a v sobotu, případně v neděli. Ale přiměřeně věku a schopnostem s počtem opakování, která bez enormního úsilí zvládnu s postupným zvyšováním počtu cviků. K tomu je na internetu mnoho návodů a příkladů pro posilování s vlastním tělem nebo s nejjednoduššími pomůckami. Nesmíme zapomenout se před vlastním cvičením rozehřát a připravit rozcvičkou a protažením.

Protože je pravděpodobné, že omezení, která Covid-19 přináší, jen tak hned neskončí, minimálně budou trvat tak dlouho, jak dlouho bude trvat výluka školní docházky, budeme muset i v klubu uložit všem hráčům domácí úkoly, které připravuje sportovní úsek klubu a sportovní ředitel Patrik Kovács a které budou zveřejněny na klubových webových stránkách v sekci Klubové informace, Tréninky.

O Autorovi

Redakce

Další články autora