Trenéry čeká spousta práce

13. června 2020 (21:01)

KlubovéZpravodajství

Rozloučení s Tondou Ondrejičkou

Před utkáním proběhl pietní akt, kterým hráči obou týmů a diváci uctili památku výrazné osobnosti ostravského ragby Antonína Ondrejičky, hráče, v jednom období i předsedy klubu a hlavně trenéra, který přivedl řadu svých mladých svěřenců ke zlatým medailím z mistrovství republiky. Jménem hráčů kondoloval paní Ondrejičkové kapitán týmu mužů.


 

Sokol Mariánské Hory - RC Havířov 32:5 (15:0)

Pětky 6:1 * KP 1:0 * rozhodčí Petr Juřica

Body Havířova Michal Třaslín 5

První utkání našich mužů po téměř osmi a půl měsících nedopadlo zrovna dobře, Mariánské Hory nás přehrály lepší souhrou a rychlostí. Nevyrovnanost týmu a řada taktických a individuálních chyb v obraně, byly příčinou porážky 5:32. Pozitivem při aktuální bídě týmu bylo 31 hráčů, kteří se v cvičném utkání hraném na čtyři dvacetiminutové čtvrtiny vystřídali na hřišti. Problémem byl nedostatek fyzičky, někteří hráči měli viditelné problémy s pohybem na hřišti, a dalším problémem byla nedostatečná souhra, což ovšem při častém (hokejovém) střídání hráčů bylo pochopitelné.

„Budeme muset začít od základů,“ prohlásil trenér zadních řad Patrik Vávra, „jsou tu zásadní chyby v technice a pohybu hráčů.“

A skutečně se u některých hráčů projevily nedostatky v osobní obraně, ale hlavně v obraně taktické, v krytí prostoru, prakticky všechny pětky Mariánských Hor padly po bleskových únicích po křídlech, které neměl kdo zastavit. Neměli jsme dostatečně pokrytý prostor vzadu, mnohdy tam byl jen zadák, takže chytrák Selig mohl překopávat naše mělce postavené hráče a Ostravští pak těžili ze zisku území maximum.

Převážnou část utkání jsme bránili, ale staticky, žádný pressing nebylo vidět, a když se k tomu přidá, že naši hráči mnohdy nekryli prostor vůbec, nebyl totiž žádný dirigent, žádný dispečer, který by komunikoval s hráči a upozorňoval je na špatné postavení, měli ostravští hráči ulehčenou práci.

U roje je problematická práce při autových vhazováních, hraje jednoduchou hru na vhození a usměrnění míče na mlýnovku, i když by se mnohdy přímo nabízelo vytvoření maulu. Nedostatky jsou v rucku, mnozí hráči neovládají čištění, místo odstranění soupeře ho spíše zalehávají a tak jsme v nekontrolovaných seskupeních ztratili řadu míčů.

Pokud se podaří vyřešit problém koordinace přípravy hostujících hráčů, měli by být alespoň na jednom společném tréninku v Havířově, je do začátku soutěží stále ještě dostatek času na přípravu. Ovšem na přípravu technicko taktickou, tu fyzickou si musí každý hráč vyřešit sám, trenéři nemohou budovat hráčům svaly a výdrž.

Pětku našeho týmu položil na křídle hrající nováček Michal Třaslín, jeho výkon slibuje, že až důkladně porozumí herní strategii a taktice, může být zvláště pro svou rychlost užitečnou postavou mužstva.

O Autorovi

Redakce

Další články autora