Trávníku se dostalo péče po pěti letech

10. července 2018 (18:18)

DomácíZpravodajství

Skoro na den přesně po 5 letech dnes prošlo hřiště větší údržbou, naposledy specializovaná firma Zelený pažit provedla zásadní práce 9. července 2013. O rok později se sice provedly některé menší práce při instalaci rozvodů pro automatické zavlažování, ale od té doby nic.

Dnes už je hřiště v dost špatném stavu, pomineme-li docela velký výskyt plevelů a míst zanesených nevyhrabávanou stařinou, na kterých prostě tráva neroste a povrch je silně drnovitý, je hlavním problémem enormní zhutnění plochy. Za pět let bez údržby při poměrně velké tréninkové a herní zátěži, jsou na ploše místa, kde při silnějších deštích voda nevsakuje. Kvůli tomu musel být třeba zrušen jarní sedmičkový turnaj starších žáků, protože trenéři uznali, že v patnáctistupňovém chladu by nebylo nejrozumnější nechat žáky namáčet v 10 centimetrů hlubokých vodních tůních. Tu největší zátěž však hřiště dostává při každoročních zářijových Havířovských slavnostech, technika při stavění podií, stanů a dalších zařízení a desítky tisíc návštěvníků spolehlivě plochu udusají natolik, že by se o trávníkáře nepochybně pokoušel infarkt.

Regenerační zásah firmy Eurogreen CZ s.r.o. s provzdušněním a zapískováním trávníku, by měl v letní přestávce napomoci k jeho alespoň částečnému posílení a zahuštění před hlavní letošní zátěží, která hřiště a trávník čeká v týdnu od 4. do zhruba 12. září, kdy proběhne příprava, Havířovské slavnosti (7.a 8.9.) a pak likvidace po akci. Na snímcích průběh aerofikace a pískování.

O Autorovi

Redakce

Další články autora

Komentářů: 1

  1. Plk

    Je to fajn, že trávník dostal zaslouženou péči, ale škoda je, že hned v září dostane zabrat.