Světovou sedmičkovou sérii vyhrál Nový Zéland

30. června 2020 (22:45)

SvětovéZpravodajství

World Rugby dnes oznámil, že vedoucí týmy HSBC World Rugby Sevens Series All Blacks Sevens a Black Ferns Sevens získávají tituly mistrů Světové série, která kvůli pandemii Covid-19 předčasně končí, zbytek turnajů se už hrát nebude. Muži tak odehráli turnaje v Dubaji, Kapském Městě, Hamiltonu (NZ), Sydney a Los Angeles, ženy v Glendale (USA), Dubaji, Kapském Městě, Hamiltonu (NZ) a skončily v Sydney.

World Rugby dnes potvrdil, že tituly série budou uděleny týmům All Blacks Sevens a Black Ferns Sevens, které vedly soutěž. Muži získali 115 bodů před Jižní Afrikou 104 bodů a Fidži 83 bodů. All Blacks vyhráli 3 turnaje a další body získali za 1 druhé, jedno třetí a jedno 5. místo. Černé kapradiny byly ještě lepší, vyhrály čtyři turnaje, jednou byly třetí a získaly celkem 96 bodů, druhé jsou Australanky s 80 a třetí Kanaďanky rovněž s 80 body. Pro novozélandské týmy je to první společné vítězství od roku 2014.

Šef exekutivy novozélandské unie Mark Robinson k vítězství obou týmů podotkl: "I když to asi není způsob, jakým by týmy rády tituly v sérii získaly, je to ale odraz jejich působivé formy a jejich konzistentních výkonů po celou sezónu. Je to skutečný kredit pro všechny hráče a širší vedení za práci, kterou budují s výhledem na olympijské hry v Tokiu.“