Střípky z klubu II.

8. dubna 2023 (12:34)

KlubovéZpravodajství

Natáčeli Vlastu Tržického

Nejenže se chlubíme, že je v našich řadách nejstarší aktivní ligový hráč, šedesátiletý Vlastimil Tržický, který nastupuje do boje jak ti římští legionáři triariové, když už nikdo nezbývá nebo je zle, ale také se staráme, aby naši členové jubilanti byli veřejně oceněni.

V posledním roce tak byli tělovýchovnými vyznamenáními oceněni jubilanti Ladislav Kozubík zvaný Boby a Oleg Kubala, známý pod přezdívkou Pacan. Ale jejich ocenění předcházelo vyznamenání Vlastimila Tržického k jeho šedesátinám na loňské členské schůzi.

Ve čtvrtek jsme zaznamenali známou dvojici reportéra Jiřího Veličku a kameramana Petra Gomolu, kteří přišli Vlastíka natočit při tréninku a udělat s ním krátký rozhovor pro medailonek, jaký obvykle předchází slavnostnímu aktu ocenění osobností města Havířova. Neklamné znamení, že Vlastík letos obdrží za 33 let trenérské práce ocenění Zasloužilý pracovník tělovýchovy a sportu.

Po nějakém čase jsme navštívili cvičení školek

Cvičení mateřských školek pokračuje jedenáctým školním rokem za neutuchajícího zájmu školek a hlavně dětí. Cvičením si jednak rozvíjejí motoriku a vůbec pohybové schopnosti, ale také se dozvídají, že existuje sport jménem ragby se šišatým míčem, který se sice dobře nosí, ale jinak moc neposlouchá a je ho třeba pořád krotit. Podívejte se na několik snímků cvičitelky Natalie Parchanské.

Zima ovlivňuje trénink mladších žáků

Jarní zima nemá vliv jen na kvetoucí ovocné stromy, ale také na cvičení našich mladších žáků, chodí jich málo. Rodiče prostě zvažují, zda dítě na trénink poslat, když je nečas. Dalo by se to v dnešní zchoulostivělé době pochopit, ale je to na pováženou, kdy se má člověk otrkat a naučit se zvládat nepříznivé podmínky, když ne třeba na tréninku v dešti či zimě, kdy a kde se má stát odolným. Při jiných sportech provozovaných v teple a suchu tělocvičen to určitě nebude!

O Autorovi

Redakce

Další články autora