Srdce v pohybu

16. ledna 2020 (21:15)

Kroužek rugbyZpravodajství

Kroužek ragby pro nejmenší děti

V rámci klubové Školy ragby běží od podzimu roku 2019 rozvojový projekt sportovního úseku klubu pod názvem Srdce v pohybu. Srdce v pohybu není nic jiného než pohybový kroužek, který navazuje na jiný projekt Školy ragby, a to cvičení dětí mateřských škol. Kroužek a je určen pro děti posledního ročníku mateřské školy, neboli děti, které se musejí zúčastňovat povinného předškolního vzdělávání a pro děti prvního ročníku základní školy. Jde tedy o děti ve věku 5 a 6 let. Přihlásit můžete kluky i děvčata.

Při cvičení dětí mateřských škol se využívá ragbyových míčů hlavně pro cvičení pohybové koordinace - kutálení, házení, chytání, zvedání, nošení a pokládání míče a také kopání do míče - dětem se se šišatými míči mnohem lépe pracuje, lépe je ovládají než míče kulaté, jinak mají děti všeobecnou pohybovou průpravu. V ragbyovém kroužku  nejmenších dětí se všeobecná pohybová průprava ještě rozšiřuje o další prvky a cvičení míčové techniky se prohlubuje. Prostě je to přípravka přípravky.

Kdy a kde

Kroužek běží v zimním období každé úterý v minitělocvičně  (bývalá posilovna) sportovní haly Slávie od 16 do 17 hodin. Nutná sálová obuv se světlou podrážkou (podrážka nesmí na podlaze zanechávat šmouhy), oblečení přiměřené prostředí.

O prázdninách kroužek pokračuje do 16. 7., cvičí se v úterý a čtvrtek od 16 do 17 hodin, od 20. 7. do 14. 8. jsou prázdniny. Cvičení bude opět zahájeno v úterý 18. srpna.

Pro cvičení na hřišti je vhodná obuv s gumovými (gumotextilní kopačky) nebo plastovými kolíky (tzv. turfy). Oblečení podle počasí. V případě deště děti přecházejí do minitělocvičny, proto by měly mít i sálovou obuv.

Přihlášky na místě u cvičitele-trenéra, nebo telefonicky na číslech 731 465 770 (sportovní ředitel Patrik Kovács), 605 373 239 (sekretář klubu Karel Gaman) nebo 722 804 014 (cvičitel Ondřej Kubala). Elektronickou poštou na adrese: kubalao@seznam.cz a havirov@rugby-cz.com

O Autorovi

Redakce

Další články autora