Soustředění reprezentace mužů Říčanech

6. září 2021 (19:36)

DomácíZpravodajství

 V náhledu kontrolní sraz české mužské  reprezentace v Říčanech

Říčany 3. – 5. září 2021 (Pavel Chaloupka) - Soustředění reprezentace mužů Říčanech se vzhledem k termínové kolizi se sedmičkovým turnajem v Petrohradu nezúčastnili hráči Dukly, další hráči se omluvili ze zdravotních či jiných důvodů v týdnu před soustředěním, takže akce se nakonec zúčastnilo pouze 20 reprezentantů.

V pátek hráči absolvovali běžecký yo-yo test, v sobotu pak otestovali svou výkonnost v posilovně. Trenéři Němeček a Vlasák jim naordinovali následující disciplíny - dřepy, skoky z místa, bench, shyby. Výsledky testů ukázaly rozdílnou výkonnost hráčů na začátku soutěžního období.

Tým během tří dnů stihl krom testů i čtyři tréninkové jednotky, zaměřené především na nácvik souhry. Na závěr soustředění odehrál modelový zápas v touch ragby proti juniorské reprezentaci, která se o víkendu rovněž připravovala v Říčanech.

„Jsem rád, že se musím znovu opakovat a potvrdit, že přístup hráčů, kteří se soustředění zúčastnili, byl opět vynikající. Bohužel nám testy ukázaly, že máme značné problémy v individuální přípravě hráčů mimo společné srazy. Je nám samozřejmě jasné, že málokterý hráč má takový komfort, aby se mohl plně věnovat ragby a že hráči musí řešit svoje existenční starosti. Nicméně, budeme-li chtít v naší skupině uspět a v budoucnu konkurovat ve vyšší výkonnostní skupině, potom je individuální fyzická příprava nesmírně důležitá oblast, kterou budeme muset posunout dál. I na tomto soustředění měli hráči možnost se přesvědčit, že bez fyzické přípravy se hraje velice špatně. Absence hráčů Dukly byla citelná a celé soustředění nepříjemně ovlivnila. Jen doufám, že se v budoucnu již nic takového opakovat nebude,“ zhodnotil soustředění trenér národního týmu Miroslav Němeček.

Zúčastnění hráči

Tomáš Adámek – Říčany    Jan Kučera – Říčany
Jakub Čížek – Přelouč      Ondřej Kučera – Dragon
Jan Čížek – Přelouč     Radek Novotný – Praga
Vlastimil Diviš – Praga    Zbyněk Schütz – Dragon
Hubert Dřímal – Sparta   Adam Soural – Vyškov
Richard Hřebačka – Sparta    Tomáš Stránský – Říčany
Martin Charvát – Praga      Marek Šimák – Tatra
Lukáš Chytil – Říčany   Lopeti Semiesoni Toia – Tatra 
David Jaroš – Vyškov    Robert Trefný – Říčany
Jan Kohout – Přelouč       Nicolaas Uys – Sparta
Realizační tým

Miroslav Němeček – trenér, Martin Vlasák – kondiční trenér, Pavel Chaloupka – vedoucí týmu, Vladimír Tlapák – kustod

Podzimní program národního týmu

2. října 2021 Česko -  Německo přípravné utkání
6. listopadu 2021 Česko - Maďarsko ME Conf. 1 North
13. listopadu 2021 Česko - Lotyšsko ME Conf. 1 North
27. listopadu 2021 Lucembursko - Česko ME Conf. 1 North

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora