SNC 4.kolo: Můžeme být zvědavi na Francii

6. března 2019 (17:34)

SvětovéZpravodajství

Ve čtvrtém kole Six Nations by k žádnému velkému překvapení nemělo dojít. Šance Itálie na výhru na Twickenhamu se rovná šanci na sobotní oběd s mimozemšťanem, to spíš by mohlo na Murrayfieldu překvapit Skotsko nebo Francie v Aviva aréně v Dublinu s omlazeným a vítězstvím proti Skotsku nabuzeným týmem.

Skotsko – Wales

Měl by to být dobrý zápas, Skotům by se už měl vrátit Finn Russel a několik dalších hráčů po zranění. Ovšem možnosti Skotů, kteří stavějí na hráčích dvou profesionálních týmů, jsou však dalšími zraněními dost omezené. Proto se dává více šancí na výhru Velšanům, vždyť za posledních 8 let vyhráli z 10 zápasů 9 a v Edinburghu za tu dobu prohráli jediný zápas před 2 lety. A ještě něco mluví pro Velšany – motivace získat titul, Grand Slam a Triple Crown, pokud doma porazí v posledním kole Iry, a samozřejmě nesmějí ztratit zápas na Murrayfieldu.

Anglie – Itálie

Anglie ještě nikdy s Itálií neprohrála, natož doma. Nejtěsnějšího výsledku 11:18 dosáhli Italové v Londýně v roce 2013 a o rok dříve v Římě prohráli jen o 4 body 15:19. Ale od té doby uplynulo mnoho vody v Temži či Tibeře, Azzuri od té doby prohrávali rozdílem minimálně 20 bodů. A třebaže Italové prokázali v minulých zápasech znatelné zlepšení, nemohou pro Angličany plné síly znamenat žádnou konkurenci. Navíc si Angličané, ztrativší druhou pozici na světě, nemohou dovolit v roce mistrovství světa žádný hazard se svou pověstí. Zajímavost: do týmu se vrací po zranění kolena dřívější kapitán Anglie Chris Robshaw.

Irsko – Francie

Francouzi celý týden tvrdě trénují ve svém středisku v Marcousiss. Na pořadu byla fyzička a souhra týmu. A také: "Každý den pracujeme na obraně proti kopům," prozradil kouč Brunel, "Irové umí soupeře přitlačit vysokými kopy, zejména Murray. Takže konkrétně na to jsme se připravovali.“ Francie bude po výhře se Skotskem povzbuzena a naladěná dokázat, že není na odpis. Jenže ani Irové nespali a rovněž se připravovali v Belfastu a na své základně Carton House v Maynoothu, aby se nakonec přestěhovali na hřiště  Queen's University a rozhodně nebudou chtít své 3. místo přenechat Francouzům. Bude to zřejmě nejzajímavější zápas 4.kola.

Koho postaví Francouzi: 15 Thomas Ramos, 14 Damian Penaud, 13 Mathieu Bastareaud, 12 Gael Fickou, 11 Yoann Huget, 10 Romain Ntamack, 9 Antoine Dupont; 1 Jefferson Poirot, 2 Guilhem Guirado (C), 3 Demba Bamba, 4 Sebastien Vahaamahina, 5 Felix Lambey, 6 Wenceslas Lauret, 7 Arthur Iturria, 8 Louis Picamoles

Střídači: 16 Camille Chat, 17 Etienne Falgoux, 18 Dorian Aldegheri, 19 Paul Willemse, 20 Gregory Alldritt, 21 Baptiste Serin, 22 Anthony Belleau, 23 Maxime Medard

Přehled odehraných utkání:

Francie – Wales  19:24   Anglie – Francie  44:8
Skotsko – Itálie  33:20   Francie – Skotsko  27:10
Irsko – Anglie  20:32   Wales – Anglie  21:13
Skotsko – Irsko  13:22   Itálie – Irsko  16:26
Itálie – Wales  15:26      

O Autorovi

Redakce

Další články autora