SIX NATIONS RUGBY PŘEDSTAVUJE PODZIMNÍ POHÁR NÁRODŮ 2020

12. září 2020 (13:19)

SvětovéZpravodajství

Six Nations Rugby Ltd. 10. září 2020  (upraveno a kráceno)

Turnaj nahradí podzimní mezinárodní testovací okno pro rok 2020
• Turnaj přinese 16 špičkových zápasů během čtyř víkendů
• Turnaj začíná v pátek 13. listopadu, kdy se střetne Irsko s Walesem

Six Nations Rugby společně s ustavujícími uniemi a federacemi s potěšením oznamuje podrobnosti o Podzimním poháru národů (PPN) - zcela novém a inovativním turnaji, který se bude konat během čtyř víkendů mezi 13. listopadem a 6. prosincem 2020.

PPN (Autumn Nations Cup 2020) bude jedinečnou soutěží osmi týmů, kterou organizuje společnost Six Nations Rugby Ltd. a ragbyové svazy Gruzie a Fidži.

V průběhu předchozích měsíců se ukázalo, že kvůli pandemii COVID-19 nepůjde naplnit program tradičních podzimních mezinárodních zápasů pro omezené možnosti cestování, které některým týmům brání zúčastnit se plánovaných zápasů.

Tento nově vytvořený turnaj nahradí tradiční podzimní mezinárodní okno pro rok 2020 a zajistí, že fanouškům ragby po celém světě bude letos na podzim poskytnuto špičkové mezinárodní ragby.

PPN se bude hrát ve dvou skupinách po čtyřech týmech - skupina A zahrne Anglii, Irsko, Wales a Gruzii. Ve skupině B budou hrát Francie, Skotsko, Itálie a Fidži.

Turnaj uzavře o víkendu 5. a 6. prosince závěrečné kolo, ve kterém proti sobě nastoupí stejně umístěné týmy ze skupin. Úplné rozlosování turnaje je uvedeno níže.

* Všechny časy jsou v UK Times ** Časy začátků utkání mohou být změněny

Plán TV vysílání v konkrétních destinacích bude oznámen později.

Ben Morel: Nemůžeme se dočkat …

Ben Morel, generální ředitel Six Nations Rugby, mj. uvedl:  „Jsme velmi potěšeni, že můžeme formálně oznámit podrobnosti o Podzimním poháru národů. Testování tohoto nového formátu turnaje a podmínek bylo věnováno značné množství času a úsilí a spolupráce mezi zúčastněnými stranami byla vynikající … Nemůžeme se dočkat, až se turnaj v listopadu rozběhne, a fanoušci se mohou těšit na některé vynikající zápasy, v nichž budou hrát někteří z největších hráčů na světě. Obzvláště nás těší, že se k nám připojily týmy Fidži a Gruzie a očekáváme, že oba budou obrovským přínosem soutěže.“

O Autorovi

Redakce

Další články autora